Napsal 22. srpna 2022 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Sparta? Další zápas, který nás posunul, hodnotí Brňané

I když poslední souboj ve skupině poháru skončil porážkou, převládají pozitivní dojmy. Hattrick sehrál doma se Spartou rovnocennou bitvu, ve které se dařily věci, které si Brňané vytyčili. V pozápasových rozhovorech to potvrdil jak trenér Simon Šiška, tak hráč Dominik Dvořák.

Sparta? Další zápas, který nás posunul, hodnotí Brňané

Podle trenéra Hattricku má mančaft za sebou dalších šedesát minut, které ho určitě posunuly. „Možná je trochu škoda, že Sparta nedojela v úplně stoprocentní sestavě – byl by to pro nás ještě lepší test. Každopádně i tentokrát šlo o fakt kvalitního soupeře,” říká Šiška. Možná ho jen trochu mrzí závěr utkání.

„Měli jsme využít přesilovku pět na tři, možná pak se to nějak zlomilo a dostali jsme poslední gól. Výsledek mrzí, ale jinak pro nás opravdu skvělý zápas. Musíme na to navázat a pokračovat dále,” těší brněnského kouče.

Dobré rozpoložení týmu vyzdvihuje také Dominik Dvořák. „Ukázali jsme, že i se soupeřem jako Sparta dokážeme hrát otevřený duel. Snažíme se pilovat náš herní projev – dostávat soupeře pod tlak a získávat z toho míčky,” popisuje. Čtyři body ze tří utkání pohárové skupiny i předvedené výkony podle něj jsou znamením, že je Hattrick na správné cestě.

Pochvalu vysekl Jihomoravanům také Marek Vojta, trenér sparťanů. „Hattrick nedoznal žádných větších změn. To může být pro první ligu výhoda. Mají v kádru hráče, kteří jsou zkušení a zároveň mají větší role v týmu. Myslím si, že by mělo jít o aspiranta na postup do superligy,” dodává Vojta. Celé rozhovory s aktéry střetnutí si můžete přehrát níže.

Ohlasy po Spartě