Napsal 3. leden 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

První zápas nového roku! Do Brna přicestuje Chomutov

Po dlouhém volnu se bude opět hrát špičkový florbal. V rámci 18. kola první ligy zabojuje Hattrick na domácím hřišti proti Chomutovu. Domácí tým chce podruhé v sezóně zvítězit nad stejným soupeřem a úspěšně zahájit rok 2019.

První zápas nového roku! Do Brna přicestuje Chomutov

Brněnští hráči mají sezónu rozehranou téměř podle představ. V tabulce jim patří druhé místo o bod za Black Angels, se kterými to vypadá na vyrovnanou stíhací jízdu až do konce základní části. Hattrick dosud získal 44 bodů a na Chomutov má luxusní náskok. Přestože jsou Severočeši čtvrtí, od Brňanů je dělí celých jedenáct bodů.

Mezi mistrovstvím světa a Vánocemi stihl Hattrick odehrát dvě utkání. A obě skončila vítězně, když svěřenci Marka Fialy porazili MVIL Ostrava (10:4) i Kanonýry Kladno (8:4). Tím doplnili dvě výhry z konce listopadu a celkově uspěli už čtyřikrát v řadě. Momentální forma ale příliš nevyhovuje Chomutovu. Z posledních čtyř zápasů si připsal jen těsná vítězství nad Litvínovem (6:5) a Náchodem (8:6). Což jsou papírově nejslabší týmy soutěže.

I když aktuální umístění mluví jinak, historická bilance je prakticky vyrovnaná. K tomu pomohlo Chomutovu hlavně povedené play-down 2018, v němž se díky čtyřem výhrám udržel v první lize. V základní části ovšem Hattrick tomuto soupeři nikdy nenechal ani bod. Příkladem je třeba i minulý vzájemný duel, kdy Brno před dvěma měsíci přestřílelo Chomutov o šest gólů.

„Po vánoční pauze nás čeká nepříjemný protivník, který dokáže velmi dobře využívat brejky. K tomu ho zdobí vysoká efektivita střelby,“ zmínil se hráč Tomáš Brom o silných stránkách hostů. Důležité podle něj bude, aby se celý tým zaměřil na trpělivou hru s míčkem. „Musíme se také soustředit na proměňování vlastních šancí. Dále se pak vyvarovat zbytečných vyloučení a hluchých pasáží,“ uvedl další klíčové faktory.

Tím, kdo by mohl rozhodnout o výsledku, je Luděk Ondráček. Brněnský ostrostřelec už nasbíral 62 bodů za 33 gólů a 29 asistencí, což nikdo jiný letos v lize ještě nedokázal. Druhý florbalista bodování Jakub Renčín (Black Angels) má o osm bodů méně. Další možnost pokořit hranici sta bodů od přestupu do Hattricku dostane Marek Fuchs – zatím jich má 99.

Dorazte podpořit FBŠ Hattrick Brno v boji o první příčku tabulky! O body z domácího prostředí se mužstvo popere s Chomutovem v sobotu 5. ledna od 19 hodin.