Napsal 18. srpna 2022 Tadeáš Mima v rubrice Oznámení

Velká posila! Hattrick ulovil členku týmu extraligových mistryň

Pořádnou parádou se mohou pochlubit holky Hattricku! Do svých řad totiž získaly hráčku, která v uplynulé sezóně nastupovala za úřadující mistryně Extraligy žen. Brňanky posilují o Vendulu Schindlerovou z FBC Ostrava, jejíž starší sestra Michaela už za Hattrick hraje.

Velká posila! Hattrick ulovil členku týmu extraligových mistryň

Devatenáctiletá Vendula Schindlerová přichází z kádru Ostravanek, které na jaře navzdory všem předpokladům vyřadily v semifinále play-off městské rivalky Vítkovice. A navíc dosáhly na pořádné překvapení i v samotném superfinále, kde zdolaly Chodov a získaly mistrovský titul.

Schindlerová sice ze zdravotních důvodů absolvovala jen podzimní fázi ročníku, přesto své kvality v nejvyšší soutěži již potvrdila. Dosud stihla včetně vyřazovací fáze 39 utkání, z nichž vytězila tři trefy a šest asistencí. V roce 2020 se navíc dostala i do nominace na soustředění reprezentace juniorek, byť do finálního kádru pro světový šampionát se nakonec neprobojovala.

Kromě startů v nejvyšší soutěži se objevila Vendula Schindlerová také v duelech první ligy juniorek a žen, případně v Poháru Českého florbalu. V ostravském FBC byla od roku 2019, kdy se zapojila do klubu ještě jako dorostenka. Postupně se tak propracovala až do dospělého družstva, na což naváže teď v barvách prvoligového Hattricku Brno.

Za Jihomoravanky už hraje její starší sestra Michaela, která měla velký podíl na postupu týmu v minulé sezóně. Dohromady budou obě sestry působit také v mládežnických strukturách Hattricku jako trenérky dívčích kategorií.

V ostrých utkáních se bude moct nová posila představit ke konci srpna. Hattrick totiž bude hostit pohárovou skupinu, kde narazí na Znojmo, IBK Hradec Králové, Bulldogs Brno nebo Vysoké Mýto. Hrát se bude o víkendu 27. a 28. srpna.