Napsal 22. července 2022 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Srpen ve znamení poháru, Hattrick nastoupí dvakrát doma

Hned tři kvalitní zápasy čekají na florbalisty Hattricku v pohárové soutěži. Naskočí totiž do vrcholové skupiny Poháru Českého florbalu, kde se poperou o postup proti dalším silným soupeřům. Dva duely se odehrají na domácí půdě Brňanů.

Srpen ve znamení poháru, Hattrick nastoupí dvakrát doma

Letní příprava už je v plném proudu a Hattrick se chystá na sezónu v první lize. Vrcholem přípravného období přitom bude srpen, během něhož se uskuteční pohárová měření sil. Úvodní z nich je v plánu 14. srpna, kdy Brno od 14 hodin hostí regionálního soupeře Aligators. O dva dny později, v úterý 16. srpna, pojede Hattrick na Chodov a 21. srpna uzavře skupinu doma proti Spartě v 16.00.

Pohár Českého florbalu má vedle klasického vyřazovacího systému i vrcholové skupiny, do nichž byly nasazeny elitní týmy Livesport Superligy a první ligy. Dva nejlepší mančafty z této fáze potom postupují přímo do osmifinále, kam se další účastníci musí propracovat právě z vyřazovacího pavouka pavouka.

Mezi největší úspěchy Hattricku v poháru patří dvojnásobná účast ve čtvrtfinále, a to v letech 2017 a 2018. Od postupu do nejvyšší soutěže měli Brňané už méně štěstí a skupinu končili pod postupovými příčkami. Zároveň však nešlo o žádnou tragédii, protože k poháru tým přistupuje jako k hlavní prověrce před startem ligového ročníku, jenž má pro klub prioritu.


Program Hattricku v Poháru Českého florbalu

DatumČasUtkáníMísto
14. srpna14.00Hattrick – AligatorsSH Maloměřice
16. srpna19.15Chodov – HattrickSH Jižní Město
21. srpna16.00Hattrick – SpartaSH Maloměřice