Napsal 18. července 2022 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Parádní Olympiáda dětí a mládeže! Hattrick měl několik medailistů

Velká akce se vrátila zpět, a to s úspěšnou stopou Hattricku Brno. Prostějov hostil Olympiádu dětí a mládeže 2022, kde mezi disciplínami opět nechyběl ani florbal. Náš klub měl hned tři hráče a jednoho trenéra v jihomoravských výběrech, kteří si shodně došli pro bronz.

Parádní Olympiáda dětí a mládeže! Hattrick měl několik medailistů

„Třetí místo na takovéto akci je pro mě a všechny kluky určitě obrovský úspěch. Přece jenom ODM je jenom jednou za daný ročník, takže si myslím, že jsme šanci využili dobře,” říkal Jakub Vařecha, jenž v sezóně patřil ke klíčovým oporám dorostenců i juniorů Hattricku.

Na samotné olympiádě zaznamenal Vařecha osm gólů a čtyři asistence v devíti duelech. „ODM se mi bodově i herně dost vydařila. Padly tam nějaké góly, ale mohl jsem mít i více bodů. Šance na to byly, hlavně v semifinále,” ohlížel se Vařecha za svými výkony. Právě semifinálovou bitvu zvládl o něco lépe Středočeský kraj, načež přišla jihomoravská výhra 6:1 nad Libereckem v zápase o třetí pozici.

Zároveň však nešlo o jediného zástupce Hattricku ve výběru jižní Moravy. Pevnou pozici měl i Jáchym Eliáš, který s Vařechou naskakoval ve stejné lajně. „S Elim se mi hrálo velmi dobře. Myslím si, že tam předváděl vynikající výkony a rozhodně patřil k oporám týmu,” chválil Vařecha.

Co se týče Jáchyma Eliáše, stihl za devět střetnutí dvě trefy a stejný počet přihrávek. „Náš výsledek na turnaji hodnotím velice kladně. Přece jen vyhrát medaili na tak velké akci je obrovský úspěch,” těšilo ho. Podle něj se v úvodním zápase sám spíše rozehrával.

„Na balónku jsem byl dost nejistý, ale jak jsme se postupně prokousávali turnajem, mé výkony se zvedaly. A myslím si, že byly solidní,” vyzdvihoval Eliáš. Stejně tak oceňuje spolupráci se svým klubovým kolegou v dresu Jihomoravského kraje. „Hráli jsme spolu celou uplynulou sezónu a mám pocit, že to na hřišti bylo vidět,” podotkl Eliáš. V trenérském štábu potom zanechal stopu Hattricku Pavel Brückner.

V dívčí kategorii se představila Lucie Behringerová, jež odchytala na ODM pětici duelů. A nechyběla ani u rozhodujícího utkání turnaje, ve kterém Jihomoravanky zdolaly Liberecký kraj 5:1 a potvrdily zisk bronzových medailí. Hattrick gratuluje všem svým reprezentantům a přeje hodně štěstí na cestě k dalším triumfům!