Napsal 28. června 2022 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Zlatí mladší žáci a řada stříber! Jak dopadl Brno Open Game?

Pořádné úspěchy nasbírala naše družstva na uplynulém turnaji v Brně. Až na úplný vrchol došli mladší žáci, které medailově doplnila družstva mladších žákýň, elévek a minipřípravky. Z pohledu Hattricku tak šlo rozhodně o úspěšné tažení.

Zlatí mladší žáci a řada stříber! Jak dopadl Brno Open Game?

Mladší žáci White podávali skutečně parádní výkony. Už v základní skupině si připisovali vysoká vítězství, která jim stačila na jasnou první příčku a výhodnější pozici do play-off. Skóre mladých nadějí po skupinové fázi bylo 39:6 (včetně jedné kontumace) a bylo jasné, že Hattrick míří na nejvyšší pozice Open Game.

Ani v play-off se brněnská mašina nezastavovala. Mladší žáci si pohlídali výsledek s Libercem 4:1 a následně jednoznačně vyřadili Mladou Boleslav (7:2) i Přerov (7:3). V tu chvíli měli Jihomoravané jistotu medaile a zbývalo si jen počkat, jak dopadne semifinále s Gullivers B.

Bitva o finále byla opravdu dramatická, když Gullivers smazali dvougólový náskok. Necelou minutu před koncem však přišla krásná akce a Jan Ždímal trefou na 3:2 poslal Hattrick do zlatého duelu. Tam čekali Wizards Praha, kteří neměli na Brňany nárok. Hattrick udržel klidný stav 8:3 až do konce a oslavil vítězství v kategorii mladších žáků. Velkolepý úspěch pro celý klub.

Skvělou reklamu udělaly Hattrick také mladší žákyně, jež hrály systémem dvakrát každý s každým v šestičlenné skupině. Brněnské holky začaly turnaj skvělým výsledkem 7:1 proti Židenicím, jenže druhý zápas se Spartou znamenal těsnou porážku 2:4. Klopýtnutí ale napravily v dalších soubojích a zdolaly Tatran (5:2), Bulldogs (2:1) i znovu Židenice (4:0).

Druhá šance proti Spartě se naskytla v sobotu odpoledne. Solidní hra ovšem nestačila a mladší žákyně doplatily na neproměňování šancí, což přineslo prohru 0:2. Sparťanky tím získaly klíčový náskok na prvním místě, zatímco Hattrick následně potvrdil stříbro famózními výhrami nad Střešovicemi (8:2) s Bulldogs (5:1).

Mladší žákyně tak opět podaly fantastické výkony a navázaly na perfektní týmovou práci ze sezóny. Navíc pokračují v medailové šňůře z neligových turnajů, jako byl například Tatran Cup či Ostrava Cup. Družstvo tak je rozhodně nastartované, aby neustále překonávalo své limity a pokračovalo v nastoleném trendu.

Na medailový úspěch dosáhly také elévky, jež nastoupily na Open Game v kategorii hrané systémem 3+1. V základní skupině všechna utkání (kromě toho prvního s Bulldogs 3:3) vyhrála a vybojovala si postup do finále. V něm opět čekaly buldočky, které ovšem zvládly odvetu lépe a slavily zlato. Stříbrné umístění ale zůstává pro elévky velkým úspěchem a motivací do další práce.

Stejné umístění uzmula i minipřípravka, která také prošla do finálového souboje s bilancí čtyř výher a jedné remízy. Ta přišla s Aligators při skóre 2:2. Zápas o první místo potom proběhlo proti Troopers Black, a soupeř se v něm ujal nadějného vedení 3:1. Minipřípravkáři Hattricku pak už jenom snižovali a převzali stříbrné medaile. Pro nejmladší zástupce klubu však jde o super výsledek, jenž může být odrazovým můstkem do nových výzev.