Napsal 12. června 2022 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Zlatá jízda mladších žákyň! Jak si holky Hattricku podmanily Ostravu

Na další medailový úspěch dosáhly mladší žákyně Hattricku. Družstvo White prošlo Ostrava Cupem bez sebemenšího zaváhání, což mu zajistilo zlato při drtivém skóre 117:8. Počínání svých svěřenkyň shrnuli trenéři Petr Raida a Lída Pekárková.

Zlatá jízda mladších žákyň! Jak si holky Hattricku podmanily Ostravu

Na úvod je potřeba říct, že do Ostravy vycestovaly rovnou dva týmy mladších žákyň. „Hráčky byly rozděleny do dvou týmů, a to z důvodu získávání zkušeností. Pro některé šlo o poslední možnost zahrát si turnaj v tomto formátu,” podotýká trenérský štáb.

„Jak už bývá dobrým zvykem, společná cesta vlakem proběhla ve veselém módu. Hrály se karty, různé kvízy a cesta nám utíkala rychle. Počasí nám sice první den moc nepřálo, ale o to více jsme drželi při sobě a vzájemně se povzbuzovali. Mladší dívky předvedly, že se nemají čeho bát, hrát umí a zvládly spoustu soubojů, při nichž sbíraly zkušenosti. I za nepříznivého stavu bojovaly a nedaly soupeřům nic zadarmo,” znělo v hodnocení.

„Co se týče skupiny starších, ta už si turnaj užívala a bavila hrou. Hráčky navíc předváděly spoustu pohledných akcí, které byly zakončeny jak přesnými trefami, tak dorážkami. Jak už začíná být tradicí, přijímají se i drobné sázky v rámci motivace a dobré pohody. Trenér prohrál a děvčata si ho vychutnala.”

„A co si přát do dalších bojů? Dělat to, co nás baví, protože neúspěch nás posouvá.”

Z florbalového hlediska mířily mladší žákyně na turnaj s respektem. „Přece jenom se zúčastnila Ostrava či Olomouc, u kterých jsme neměli tušení, jak budou hrát. Nakonec jsme si akci užili na sto procent a měli jsme radost, že se daří vyhrávat,” těšilo trenérské duo. Současně ale odhadovalo, že cesta za prvenstvím nebude snadná.

„Věděli jsme, že musíme všechno vyhrát, aby medaile zamířily k holkám Hattricku. Musí se přiznat, že jsme si do Ostravy jeli pro prvenství, což zlato jen potvrzuje. Vítězství je pro holky neuvěřitelný zážitek a konečně jsme překonali bronzové příčky.”

Pochvalu si vysloužil také celý kádr za svůj progres: „U hráček je vidět velký posun jak v herní, tak i v kondiční činnosti. Duo Pekárkových s Nikolou Stejskalovou hrály s klidem a respektem. Stejskalová, Valtrová a Dlabalová měly čas, aby se sehrály a zvykly si na sebe. Dobrý výkon podala brankářka Galová.”

„Zlaté medaile jsme vyhráli pro celou kategorii mladších žákyň. Děkujeme všem hráčkám i divákům za skvělou atmosféru,” uzavírají trenéři hodnocení.

Celou fotogalerii z turnaje mladších žákyň od Marina Radoniče najdete v odkazu ZDE.