Napsal 10. června 2022 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Kluci zaslouží za zlatou Ostravu pochvalu, shodují se trenéři

Hned dva chlapecké týmy Hattricku slavily o minulém víkendu skvělý úspěch. Na Ostrava Cupu se předvedly v parádní formě a dostaly zlatý pohár pro celkové vítěze. Jejich výkony ocenili i samotní trenéři, kteří měli na úspěchu výrazný podíl.

Kluci zaslouží za zlatou Ostravu pochvalu, shodují se trenéři

S elévy odcestovali do Ostravy David Brouček s Tadeášem Ratajem. „Na turnaj jsem se já osobně velice těšil. S elévy jsem měl možnost být pouze na jednom turnaji v soutěži mladších žáků, kde už tehdy se mi zalíbili svým stylem hry a dovednostmi,” vyzdvihuje Brouček. A svěřenci ho nezklamali ani napodruhé, když ostravské klání ovládli.

„Akci hodnotím velmi kladně. Potkali jsme relativně kvalitní soupeře ve skupině i play-off, Frýdek nám zvládl jako jediný dost zatopit svým stylem hry a důrazem. Nicméně ve finále se ukázala naše větší herní vyspělost a týmová práce,” těší kouče elévů. Zároveň si je jistý, že také děti si společně strávený čas v hale i mimo ni moc užily.

Tím, co kluky vždy dobře nabudilo, byla podle Broučka kvalitní hotelová snídaně. „Kluci zažili i pár vtipných chvilek, kdy se nemohli dostat do pokoje, protože si zabouchli klíče. Sice to klub stálo 1 200 korun a mě promluvu do duše od Máry (Fialy, pozn. red.), ale aspoň máme všichni krásnou vzpomínku. Včetně toho hezkého zlatého konce,” zmiňuje.

A co se týče florbalu? Elévové věděli, že k medaili vede dlouhá cesta. „Musí se jít krůček po krůčku a výhradně se soustředit spíše na kvalitu předvedené hry než na výsledek. Takový byl vždy cíl do zápasu,” zdůrazňuje Brouček. Nejcennější kov potom už vidí jako třešničku na pomyslném dortu.

„Kluci si ji určitě zasloužili, po celou dobu turnaje se snažili své výkony zlepšovat a medaili nevyhráli čistou náhodou. Pro tým je to tedy velký úspěch, jisté zadostiučinění plus krásná vzpomínka do budoucna. Jsem si jist, že na to jen tak nezapomenou,” těší trenéra. Navíc se ukázalo to, co očekával. „Hráči, kteří se soustředí na hru, využívají své nabyté znalosti a dovednosti z tréninku a pracují týmově, jsou ti nejpoužitelnější do budoucna,” říká Brouček.

Podle něj to poukazuje na kvalitní klubovou práci s mládeží. A sám kouč je rád, že se mohl jízdy Ostrava Cupem zúčastnit. „Nesmím zapomenout na našeho hrdinu v bráně, jenž tým podržel ve slabších chvílích. Přijel i přes lehčí nemoc a dodával jistotu. Prostě borec,” chválí Brouček. Trenér pevně věří, že děti u florbalu zůstanou a budou se nadále rozvíjet.

„Velice jim děkuji za zážitky, zkušenosti a těším se na ně za několik let ve starších kategoriích, kde jistě ukážou své kvality,” dodal k elévskému úspěchu.

Druhé klučíčí zlato putovalo k mladším žákům, které vedl Lukáš Jalový se Šimonem Králem. Počínání družstva shrnul první jmenovaný z tohoto dua. „Celkově hodnotím Ostrava Cup z naší strany jako povedený. Snad všechny zápasy, až na první třetinu v semifinále, se hrály podle nás. Určovali jsme tempo hry a soupeři se nám nedokázali vyrovnat,” podotýká.

Zlaté medaile by však Jalový příliš nepřeceňoval. „Kvalita protivníků nebyla dostatečná na to, aby nás prověřila jako na jiných turnajích. Každopádně jsem ale byl mile překvapen tím, jak se kluci dokázali rychle přizpůsobit malému hřišti, na němž se celý Ostrava Cup odehrál,” uvažuje.

Ve finále přejeli mladší žáci Karvinou 6:2 a dokončili poslední krok za celkovým prvenstvím. Ocenění si ovšem nezaslouží hráči jenom za výsledky. „Kluky bych chtěl hlavně pochválit za přístup během celého turnaje. Co se hry týče, tvořili jsme ji a hráli stále stejně kvalitně za jakéhokoliv stavu. Ze všech byl cítit zápal a hlad po gólech. Ukázkový byl i přístup mimo hřiště, jako dobrá strava a dostatečný odpočinek,” doplňuje Jalový.