Napsal 7. června 2022 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Perfektní výkony! Hattrick přivezl z Ostrava Cupu pět medailí

Velkolepý víkend mají za sebou mládežnická družstva Hattricku Brno. Jejich účast na turnaji Ostrava Cup se totiž proměnila v medailové žně, když si cenný kov odvezlo hned pět týmů ze sedmi. A co víc – hned třikrát z toho bylo zlato!

Perfektní výkony! Hattrick přivezl z Ostrava Cupu pět medailí

Mladší žáci

Až na nejvyšší stupínek dokráčeli mladší žáci. Družstvo vedené trenéry Lukášem Jalovým a Šimonem Králem se parádně rozjelo už ve skupině, kde neztratilo ani bod. Zvládli přitom i obrovské drama proti Kadra U15, když dvakrát přišli o vedení, ale vzali si ho zpět a uspěli 3:2.

Vstup do play-off také vypadal poněkud jasně. Hattrick postupně vyřadil Orlovou 11:0 a potom také Frenštát 15:0. Mnoho příležitostí ke vzdoru neměly ani Vítkovice v semifinále turnaje, které schytaly od brněnského výběru debakl 1:6. Velká jízda byla završena skvělým finále, v němž sice skórovala jako první Karviná, nicméně výsledkově dominovali Jihomoravané.

Díky vítězství 6:2 na závěr Ostrava Cupu nebylo o držiteli zlatých medailí pochyb. Hlavní cena putovala k Hattricku, který prokázal famózní formu a bez porážky došel až na absolutní vrchol. Nejproduktivnějším hráčem týmu, ale i turnaje se stal Josef Loučka (14+5). Za ním pak byli desetibodoví Šimon Mahdal (5+5) a Daniel Hochman (4+6).

Mladší žákyně

Způsobem start–cíl prolétly svojí kategorií mladší žákyně z celku White. Na úspěchy dívčích kategorií Hattricku z minulých týdnů se tak navázalo dalším fantastickým výsledkem. Holky odstartovaly drtivou výhrou 12:1 nad Vítkovicemi, načež zdemolovali i druhý ostravský klub. Proti FBC zaznamenaly neuvěřitelné vítězství 35:1.

Dvouciferné triumfy navíc pokračovaly po celou základní skupinu. Mladší žákyně White porazily všechny své soupeřky, včetně svých kolegyň z celku Blue, a vybojovaly si finále proti Olomouci. Také závěrečný duel měl podobu exhibice a soupeřky z Hané utržily výprask 16:2. Nebylo tak pochyb, že zlaté medaile berou holky Hattricku naprosto oprávněně. Jejich skóre ze šesti zápasu znělo 117:8.

Respekt ovšem zaslouží i tým Blue, který si na turnaji vydobyl pátou příčku. Za zmínku stojí především jeho přesvědčivý úspěch 9:2 nad Uherským Brodem.

Elévové

Do skupinky zlatých družstev se přidali také elévové. Jejich vstup do Ostrava Cupu přitom nebyl ideální, když ztratili s Frýdkem-Místkem 2:4. S Horní Suchou však nezaváhali a vrchol skupiny proti Vítkovicím zvládli 2:1 díky rozhodující trefě Mikuláše Gryce.

A play-off? Tam vynikající forma gradovala. Nejdříve devítigólový nášup do sítě Torpeda Havířov, následně repete 6:3 proti Horní Suché a rázem čekalo na elévy finále. A to proti Frýdku-Místku, s nímž turnaj začal porážkou. Tentokrát se ovšem role i přesné skóre vyměnily a Hattrick po výhře 4:2 zamířil na zlatou pozici.

Junioři

Až do finále doputoval juniorský výběr, který prošel skupinou bez většího klopýtnutí. S Blue Devils sice „pouze” remizoval, všechna ostatní utkání však dopadla v jeho prospěch. Včetně nejvyšší výhry z úvodní fáze turnaje nad Vítkovicemi 6:1. Co se ovšem vyřazovacího pavouka týče, tam byla klání mnohem vyrovnanější.

Čtvrtfinále s Jablunkovem dopadlo 2:1, když Hattrick získal dvoubrankový náskok a soupeř ještě snižoval. Drama ustáli junioři také v semifinále proti Kadra U19, a to výsledkem 4:3. Ve finále došlo na reprízu souboje s Blue Devils, jenže tentokrát byl o jedinou trefu úspěšnější rival. Brňané tak skončili těsně pod vrcholem, rozhodně se ale nemají za co stydět.

Přípravka

Medailovou sbírku doplnila ještě přípravka svým bronzem. A to i přesto, že skupinou prošla s poloviční úspěšností výsledků. Vítkovice a Otrokovice byly nad síly mladých nadějí, zato bitvy s FBC Ostrava a Bohumínem měly šťastný konec.

V play-off se přípravkáři pokusili napravit těsnou výhru Vítkovic ze skupiny, nicméně marně. Také napodruhé udrželi malí rytíři dvougólové vedení a šli do finále, zatímco Hattrick vyhlížel bitvu o bronz. Tam se výprava kolem trenérky Sabiny Grycové střetla znovu s Ostravou, kterou přejela 9:0 a zaslouženě převzala cenu za třetí místo.

Dorostenci

Opomenout nesmíme ani naše dorostence. Celek Lukáše Patáka sice profičel skupinou bez sebemenšího zaváhání a zvládl i první kolo play-off, pak se ale jízda zadrhla. Ve čtvrtfinále postoupili přes Hattrick florbalisté Pedros PV. Brněnská bilance čtyř výher z pěti zápasů je však skutečně chvályhodná a poukazuje na kvalitu družstva.