Napsal 12. května 2022 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Zlato elévek z Prahy? Díky efektivní i zajímavé hře, říká Šotkovská

Perfektní akci mají za sebou elévky Hattricku, které vyrazily na první neligový turnaj. Na Prague Floorball Cupu nepoznaly mladé Brňanky porážku a ovládly svoji kategorii se šesti výhrami. Počínání družstva zhodnotila jeho trenérka Tereza Šotkovská.

Zlato elévek z Prahy? Díky efektivní i zajímavé hře, říká Šotkovská

Holky se představily v kategorii Girls 11 Mini, kde kromě nich nastoupily hráčky Black Angels, Bohemians a FBC Draci. Dohromady hrál každý s každým dvakrát, z čehož vyšel Hattrick s plným počtem osmnácti bodů. Celkové skóre 48:10 pouze potvrzovalo, že Jihomoravanky hrály parádně a úspěch si dozajista zasloužily.

„Turnaj hodnotím velmi pozitivně. Během sezóny naše holky hrají 90 procent zápasů proti elévům-klukům, a proto nikdo z nás nevěděl, jak si povedeme v konkurenci elévek. Podle výsledku turnaje lze říct, že velmi dobře,” těší trenérku Terezu Šotkovskou. Trenérský štáb je rozhodně rád, že věci, které se holky postupně učí, dávají smysl a projevují se ve hře.

Ještě než samotný Prague Floorball Cup začal, postavily se elévky Hattricku nevšednímu protivníkovi. „Měli jsme možnost zahrát si přátelák s mladšími žákyněmi z Polska. A pro holky to byl obrovský zážitek. Snažíme se jim obstarat vše, co je v našich silách, a holky se nám vždy odvděčí svým zápalem,” vyzdvihuje Šotkovská. Trenérka zároveň děkuje rodičům za jejich podporu a špičkovou spolupráci.

Co se týče turnaje, Hattrick do něj vstoupil jasným úspěchem 15:0 nad Black Angels. Ve vítězném trendu přitom Brno pokračovalo také v dalších utkáních dne, když porazilo Draky 7:3 a Bohemku 4:1. Prvenství bylo dokonáno v neděli po výsledcích 11:4 s Black Angels, 3:1 s Draky a 8:1 s klokankami. „Holky podávaly úžasné výkony. Ačkoliv to tak možná výsledkově nevypadá, hrály zápas od zápasu lépe a důrazněji,” chválila trenérka elévek.

Chceš i ty hrát za Hattrick? Nábor pro kluky i holky všeho věku ZDE!

Právě před Prague Floorball Cupem pracoval tým na střelbě a základní práci obrany. Také to vedlo k famóznímu celkovému skóre. „Co víc si jako trenér mohu přát. V duelech, kdy bylo v podstatě rozhodnuto o naší výhře, jsme si mohli dovolit klást důraz na přihrávky a kombinační hru. Vím, že v elévkách by spíše měly vyniknout individuální akce, ale naše hráčky zvládají i nahrávat a zakončovat hezké kombinace do prázdné branky,” oceňuje Šotkovská. Nejen za tento přístup si Hattrick vysloužil slova chvály.

„Jejich hra je tak efektivní, ale i zajímavá pro diváky. Soudím dle zpětné vazby trenérů ze všech koutů Česka, že hezčí florbal v takovém věku ještě neviděli. Chci podotknout, že jsme v sestavě měli šest hráček, jež spadají do kategorie přípravek. A neskromně mohu tvrdit, že bychom v této sestavě mohli pomýšlet na medaili v kategorii mladších žákyň,” uvažuje trenérka.

Za co si holky zaslouží uznání? Šotkovská by je pochválila za bojovnost a dravost. Během turnaje se nestalo, že by jediná hráčka vzdala souboj, případně že by nemohla či nechtěla hrát. „Utkání s Bohemkou bylo velmi ostré, souboje u mantinelu končily i pády. Přesto neukápla jediná slzička, naopak jsme holky motivovaly být důraznější a rychlejší. Ještě bych je ráda pochválila za soudržnost a za bezproblémový průběh turnaje,” dodává.

Nejvýraznější komplikace Prague Floorball Cupu se proto jeví poměrně komicky. „Největší problém z celého turnaje bylo nastoupení do špatného autobusu v Praze. A jestli toto je největší potíž, která nás zastihla, tak hodnotím turnaj za velmi vydařený. Těšíme se na Tatran Cup, jenž se hraje 22. května opět v Praze,” uzavřela Šotkovská svůj souhrn.

Zlatý tým z Prague Floorball Cupu 2022

Hráčky: Klaudie Slezáková, Šarlota Hirschová – Alice Svobodová, Stella Tomancová, Eliška Bílková, Mia Halili, Adéla Kružíková, Natálie Harvánková, Eliška Stejskalová, Lucie Hanáčková, Sofie Radoničová. Trenéři: Tereza Šotkovská, Petr Stejskal.

Foto: Marin Radonič