Napsal 22. dubna 2022 Kryštof Severa v rubrice Preview

Holky Hattricku míří na poslední turnaj sezóny, kdo je čeká?

Ženský tým Hattricku odehraje v sobotu svůj poslední turnaj tohoto ročníku. Svěřenkyně Petry Prouzové už mají jistotu postupu do první ligy, ale určitě nebudou chtít ve své letošní derniéře zklamat a přistoupí k utkáním s maximální koncentrací.

Holky Hattricku míří na poslední turnaj sezóny, kdo je čeká?

Relativně čerstvé mistryně druhé ligy – skupiny 6 čeká v předposlední dubnový víkend dvojzápas na brněnské hale na Veterinární univerzitě. Tým vedený kapitánkou Michaelou Skřivánkovou se nejprve utká se zlínskými Lions (12.45) a poté s pořádajícím týmem Shooters Beta (15.15).

Čtrnácté kolo zahájí Hattrick proti Zlínu, tedy družstvu, se kterým v dosavadním průběhu sezóny odehrál tři utkání a všechny dokázal vyhrát. V prvním zvítězil Hattrick 5:4, v tom druhém už byl rozdíl o něco vyšší, když Brňanky ovládly duel poměrem 3:1. Nejvýraznější výhru zaznamenaly holky Hattricku na předvánočním turnaji v Jedovnicích, kdy Zlín přehrály 6:1.

„Na poslední turnaj se všechny těšíme. Je super, že ho budeme hrát v Brně a může nás přijít podpořit velké množství fanoušků,“ směje se útočnice Dominika Drobná.

Druhý souboj čeká Hattrick s domácími Shooters Beta. Ty patří mezi oblíbené soupeře Brňanek, neboť za tři zápasy od nich Hattrick inkasoval jen dvě branky a nasázel jich hned sedmnáct. „Jako jisté vítězky soutěže můžeme hrát uvolněněji a snažit se aplikovat věci, jež jsme si připravovaly v trénincích. Pevně věřím, že se s druhou ligou rozloučíme dvojicí výher,“ konstatuje Drobná.

Co se týče individuálních statistik, Linda Hyksová si může udržet pozici nejlepší střelkyně soutěže, kde má se svými třiatřiceti zásahy jednogólový náskok na druhou Barboru Sedláčkovou. Čistě teoreticky může Hyksová ještě zaútočit na pozici vítězky kanadského bodování, ale musela by dosáhnout na více než dvanáct bodů ve dvou zápasech.

Turnajem na Veterinární univerzitě Hattrick uzavírá povedený ročník po založení ženské složky klubu. „Sezónu musíme týmově hodnotit kladně. Podařilo se nám s mírným předstihem naplnit hlavní cíl, jímž byl postup. Další cíl, neprohrát, se nám bohužel nepodařil a nevyhnuly jsme se menšímu zaváhání, které nás však ještě více semklo a namotivovalo,“ pokračuje pětadvacetiletá Slovenka.

Hattrick v sezóně jednoznačně splnil roli favorita a díky úspěchu na minulém turnaji v Uherském Brodě se raduje z postupu. „Vytvořily jsme skvělou partu a podporujeme se jak na hřišti, tak mimo něj. A to je podle mne to nejlepší, co se mohlo stát,“ uzavřela autorka dvou ligových branek z letošní sezóny.

2. liga žen

FBŠ Hattrick Brno – Zlín Lions23. dubna | 12.45ONLINE
FBŠ Hattrick Brno – Shooters Beta23. dubna | 15.15ONLINE
Související utkání
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)
Sobota 23. dubna 2022, 15:15
SH VFU Brno
Související utkání
6:3
(3:0, 1:1, 2:2)
Sobota 23. dubna 2022, 12:45
SH VFU Brno