Napsal 5. dubna 2022 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Jistý postup? Nebudeme teď hrát s prstem v nose, ujišťuje Prouzová

Skvělým úspěchem završily ženy Hattricku víkendový turnaj. Po výhrách nad Uherským Brodem a Bulldogs B si vytvořily náskok, díky němuž mají s předstihem jisté prvenství v soutěži a postup do první ligy. Zvládnuté představení hodnotila trenérka Petra Prouzová.

Jistý postup? Nebudeme teď hrát s prstem v nose, ujišťuje Prouzová

Máte za sebou turnaj v Uherském Brodě, kde jste dvakrát vyhrály. Panuje spokojenost?
Po dlouhé době si myslím, že se nám podařily nejen výsledky, ale podložily jsme je i kvalitní hrou. Utkání s Brodem bylo parádní, skvělá příprava, mělo to emoce. Fandil i vozíčkář a skoro to vypadalo, že začal i chodit, jak naplno fandil (úsměv). Emoce nás velice strhly. Měly jsme ze hry více a zasloužená výhra, když rozhodl nástup do třetí třetiny. Odskočily jsme a závěr jsme si ohlídaly, takže spokojenost se vším všudy.

A co druhý duel s Bulldogs B?
Tam nám naopak ze začátku emoce scházely. Asi jsme je nechaly v zápase s Brodem, takže jsme se do hry dostávaly složitěji. Možná trochu profesorský výkon zkraje duelu, ale zase podložený dobrou obranou a výborným výkonem gólmanky. Trochu mě jen mrzí, že se nepovedlo, aby Mel (Melisa Poláčková, pozn. red.) měla nulu, protože si ji zasloužila. Celkově asi nejzdařilejší turnaj s ohledem na to, že jsme chtěly definitivně dotáhnout tu cestu.

Není škoda, že se Brod poprvé na váš náskok o dvě branky dotáhl?
Měly jsme několik šancí, abychom odskočily na výraznější rozdíl než 2:0. Tím nás Brod trošičku potrestal, ale zase v tomto směru to byl zajímavý test, jestli se s událostmi dokážeme vyrovnat, nebo upadneme do křeče jako v některých zápasech předtím. Cením, že tým zůstal v klidu. Hodně pomohlo, že jsme výsledek opět překlopily na svoji stranu ze začátku třetí části. Závěr jsme odehrály celkem v klidu.

Vypadlo celkem ustálené spojení v sestavě Veronika Praxová – Vanda Fidrmucová. Jak složité bylo pokusit se ho nahradit?
Vzhledem k tomu, jak byla Janča (Skořinská, pozn. red.) produktivní, znamenala plnohodnotnou náhradu. Mám za ni radost, že se jí to podařilo.

Soutěž se vyvíjí fantasticky pro Hattrick a míří o soutěž výš. Co bude na posledním turnaji klíčové, aby nechyběl hladký závěr ročníku?
Soutěž jsme chtěly projet jako nůž máslem. Jedno zaváhání jsme tam měly, od té doby jsme zase nastartovaly novou sérii. Takže spíše hledíme na sebe a na to, abychom se posouvaly herně, což chceme potvrdit i výsledkově. Nepůjdeme to odehrát s prstem v nose, chceme potvrdit tento turnaj a navázat na něj.

#TýmZápasySkóreBody
1.FBŠ Hattrick Brno21113:3356
2.1. AC Uherský Brod22119:5650
3.Zlín Lions2196:5738
4.Bulldogs Brno B2286:9226
5.Shooters Beta2246:8019
6.FBK Spartak Hluk2252:9317
7.K1 Florbal Židenice Dragons B2244:14513