Napsal 20. prosinec 2018 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Hattrick uzavře rok 2018 domácím zápasem s Kanonýry Kladno

Brňané nastoupí k poslednímu duelu tohoto roku. V 17. kole první ligy proběhne na hřišti v Maloměřicích utkání proti Kanonýrům Kladno. Podle umístění v tabulce je favoritem Hattrick, ale Středočeši určitě nebudou snadným soupeřem.

Hattrick uzavře rok 2018 domácím zápasem s Kanonýry Kladno

Historie zápasů mezi Brnem a Kladnem je velmi bohatá. Oba týmy na sebe narazily už v premiérové sezóně Hattricku v první lize (2011/12), kdy došlo i na vzájemné semifinále play-off. Z něj postoupilo FBŠ, ale od té doby je celková bilance hodně vyrovnaná. Z následujících devíti duelů jich Hattrick vyhrál pět. Tím nejčerstvějším je měření sil z letošního čtvrtého kola, ve kterém svěřenci Marka Fialy uspěli až po prodloužení 7:6. 

Co se však týče umístění v lize, mají Brňané výrazně navrch. Florbalisté Hattricku se nacházejí na druhé pozici tabulky, přičemž na lídra Black Angels pokukují s těsnou ztrátou jednoho bodu. Případné vítězství by tak mohlo pozměnit podobu pořadí na čele. Domácí hráče zároveň nemusí zatím příliš trápit, co se děje pod nimi. Na třetí Exelsior Havířov mají poměrně dobrý náskok osmi bodů.

Kladno bojuje o to, aby si zajistilo co nejlepší postavení do play-off. Od devátých Petrovic je dělí sedm bodů a v kompletní tabulce aktuálně drží sedmou příčku. Nejbližším cílem Kanonýrů je dotáhnout se na třicetibodovou hranici a dostat pod tlak další soupeře. Mezi nejbližší z nich momentálně patří Chomutov, případně také Karlovy Vary a Ústí.

O náročném utkání, které Hattrick čeká, mluvil florbalista Brna Dominik Dvořák. „Kladno je kvalitní soupeř se skvělými hráči, kteří jsou individuálně velmi dobře vybaveni. Zápas bude náročný jak po fyzické, tak psychické stránce,“ řekl. Cesta k bodům by se přesto mohla povést: „Pokud se vyhneme zbytečným ztrátám a nevypustíme žádný souboj, zůstanou body určitě u nás.“

Velká pozornost bude upřena na Marka Fuchse. Ten má na kontě 99 bodů v historické produktivitě klubu a má možnost překonat stovkovou hranici. K tomuto milníku má kromě Fuchse z aktuálního týmu nejblíže Jan Grábl, nicméně stále mu schází 12 bodů (50+38).

Závěrečný duel kalendářního roku je v plánu na sobotu 22. prosince. Souboj sice odstartuje v 16 hodin, ale už před ním bude možnost se předvánočně naladit s Hattrickem. Klub pořádá od 11 hodin společné setkání na SH Hattrick v rámci předvánoční besídky. V plánu bude společné hraní florbalu s rodiči i členy A-týmu. Na besídce bude také fanshop, kde bude možno zakoupit speciální fanouškovské předměty z edice Hattricku.