Napsal 2. dubna 2022 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Další velká bitva: Ženy Hattricku opět budou čelit Brodu

Souboj o první příčku tabulky pokračuje holkám Hattricku. Dvě ze zbývajících pěti utkání soutěže je čekají v Uherském Brodě, kde kromě domácího výběru narazí ještě na Bulldogs B.

Další velká bitva: Ženy Hattricku opět budou čelit Brodu

Svěřenkyně trenérky Petry Prouzové mají v aktuální tabulce navrch. Brňankám patří čelo druhé ligy žen, kde hájí tříbodový náskok před dotírajícím Uherským Brodem. Jejich hlavní konkurent v boji o postup přitom odehrál o zápas více, což dává Hattricku dobré naděje do finiše sezóny.

Aby však FBŠ zužitkovalo nadějnou situaci, potřebuje obstát ve vzájemné bitvě s Brodem. Obě družstva se dosud potkala třikrát, přičemž se udály všechny možné výsledky. Florbalistky Hattricku i Uherského Brodu mají po jedné výhře a přidaly také remízu.

Nerozhodné skóre 3:3 přinesl vůbec první společný souboj v ročníku. Potom přišlo vítězství Brodu 4:2 u něj doma, na což odpověděl Hattrick stejným výsledkem ve svůj prospěch. Brňanky proto věří, že v následujícím střetnutí převrátí bilanci definitivně na svoji stranu.

Po šlágru kola se ženy Hattricku představí v městském derby proti rezervě Bulldogs. S nimi zatím mají příznivou bilanci po úspěších 7:1, 7:3 a remíze 4:4. Favorit dalšího utkání je tak naprosto jasný.

Jak vypadaly přípravy na dvojkolo?

„Proti Brodu jsem si už jeden zápas zachytala. Mají rychlý útok s více střelami, takže i více práce v bráně. Co se týká Bulldogs, sama nevím, co očekávat. Ještě jsem se s nimi na hřišti nepotkala,” přibližuje brankářka Melisa Poláčková. Podle ní bude turnaj pořádnou přestřelkou, cílem týmu však je šest bodů.

Aby cíl vyšel, musel se Hattrick pilně připravovat na trénincích. „Pro brankáře jde vždy hlavní odmakat trénink na 110 procent. Ať už při přesunech, práci v brankovišti nebo předvést nějaké monster saves, abych získala důvěru hráček,” podotýká Poláčková. Dále se trénovala hlavně přesnost střel a zakončení z první, dále třeba i hledání prostoru na hrací ploše a jeho využití.

„Trénovali jsme i zapojení, u nás nazývané ‚aktivace’ hráčky do útoku. Myslím si, že aktivované jsme dost a teď je důležité, abychom si všechno natrénované přenesly do zápasů,” říká brněnská brankářka.

Turnaj druhé ligy žen s účastí Hattricku se uskuteční v neděli 3. dubna. Proti Uherskému Brodu se začíná od 13.00, proti Bulldogs B potom od 15.30.

Související utkání
1:4
(0:1, 0:2, 1:1)
Neděle 3. dubna 2022, 15:30
TJ Spartak Uherský Brod