Napsal 23. března 2022 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje: Dorostenecké play-off i další kategorie

Sezóna mládežnických družstev pokračuje i ve druhé polovině března. Play-off měli na programu dorostenci, kteří jeli ke dvojutkání do Havířova. Dvě vítězství zaznamenaly dorostenky a nechyběly ani turnaje elévů.

Mladé naděje: Dorostenecké play-off i další kategorie

Dorostenci

Ve druhém kole vyřazovací fáze šli dorostenci na Torpedo Havířov. Na venkovním hřišti však nezaznamenali výsledky, které by stačily na postup do dalších bojů. První duel prohráli 2:7, zatímco druhý přinesl remízu. Nerozhodný stav ale ani přes heroické srovnání neznamenal pokračování ročníku a osmifinále play-off čeká Havířov.

Trenér Lukáš Paták ovšem vidí představení družstva pozitivně. „Přesto dobré zkušenosti pro náš mladý tým. Věřím, že se i díky tomu zlepšíme a bude nás to motivovat do další práce,” sdělil v pozápasovém hodnocení.

Dorostenky

Třetí místo tabulky si upevnily dorostenky, které si připsaly další dvě vítězství. Nejdříve došlo na výsledkově jasný úspěch, když Hattrick rozstřílel 7:2 Aligators. Své výkony korunovaly gólově především Nela Dlouhá (2+1) s Isabelou Petrskovskou (2+0). Kvalitní formu potom Brno potvrdilo proti Bulldogs – derby zvládly 2:1, opět díky brankám Dlouhé a Petrskovské.

Starší žáci A + B

Hattrick A zvládl obě svá představení v Lize starších žáků – skupině 6. Brňané slavil po měření sil s Troopers (7:4), přestože prohrávali 0:2 a 2:3. Díky slepeným trefám Samuela Urbana ze šestnácté minuty Hattrick odskočil a náskok již nepustil. Stejnou výhru zaznamenalo družstvo i proti Slovácku, kde naopak Hattrick vedl a soupeř marně dotahoval.

Zápasy se spoustou gólů pak má za sebou B-tým, jenž podlehl 5:10 Troopers Young Guns a 5:11 Škorpionům z Dubňan. Za Hattrick dal v součtu obou utkání pět tref a jednu asistenci Radim Tyll. Třikrát skóroval Karel Weiss.

Starší žákyně GA

Dva solidní duely absolvovaly starší žákyně GA, jež nastoupily proti klučičím soupeřům. Hattrick měl slušně rozehranou bitvu proti Slavkovu a vedl už 3:1, rival však potom otočil rychlými brankami a zajistil si klíčovou výhodu. Podařený vstup měly Brňanky i proti Troopers, také oni ale nakonec brali úspěch. I přesto je ale potřeba dodat, že holky Hattricku podaly obětavý výkon.

Mladší žákyně a elévové/elévky

Sada čtyř zápasů čekala na mladší žákyně, které se postavily týmům jako Židenice Girls, Bulldogs Brno, Znojmo nebo Gullivers. Stejnou porci dostaly i elévské týmy, a to také proti jihomoravským celkům. Kromě výběru přípravek se představila také sestava elévek.

Foto: Jiří Pavlík