Napsal 17. března 2022 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Dorostenci pokračují! Dále v play-off čeká Torpedo Havířov

Vydařený víkend mají za sebou dorostenci Hattricku, kteří obstáli v zápasech na domácí půdě. Díky výhře a remíze se dostali přes Vsetín do druhého kola play-off, kde vyzvou havířovské Torpedo.

Dorostenci pokračují! Dále v play-off čeká Torpedo Havířov

Oba zápasy se uskutečnily na domácí půdě dorostenců Brna v hale CESA VUT, kde Hattrick měl vynikající úvod. První utkání dopadlo 12:3 pro Jihomoravany, jimž skvěle sedla hlavně prostřední třetina. Právě tu opanovali 6:0 a udělali výrazný krok k vítězství.

V duelu se blýskl třemi trefami a dvěma přihrávkami Michal Malec, kterého mocně doplnili Štěpán Ludmila (3+1) s Jakubem Vařechou (2+2). Bodově přitom nezaostávaly ani další mladé naděje v brněnských řadách a přiblížily Hattrick postupu.

Odveta se konala jen o pár hodin později, přičemž už byla mnohem vyrovnanější. Tentokrát šel do vedení Vsetín a byli to domácí florbalisté, kdo musel dotahovat nepříznivé skóre. Ani třígólové manko však Hattrick nezastavilo a během posledního dějství se výsledek posunul na konečných 6:6.

Nejproduktivnějšími hráči Brna se ve druhém utkání stali Štěpán Ludmila a Vojtěch Spousta, kteří měli shodnou statistiku dvou gólů a jedné asistence. Kromě nich se mezi střelce zapsali ještě František Smejkal a opět Jakub Vařecha.

Nastalá situace vyhovovala brněnskému klubu, jenž vycházel ze vzájemného porovnání lépe a pojistil si postup do druhého kola play-off. V něm se dorost Hattricku představí na hřišti Torpeda Havířov, pro něhož půjde o premiéru ve vyřazovací části.

Dvojzápas Brňanů o postup do osmifinále soutěže se uskuteční v neděli 20. března. Konkrétně se začíná v 15.00 a 17.30.