Napsal 16. března 2022 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Juniorka je ve čtvrtfinále. Chceme jít co nejdál, říká Vařecha

Velká sláva přišla o víkendu v brněnské hale VUT, kde se zrodil další úspěch juniorů Hattricku. Ve druhém utkání osmifinále CE ligy rozdrtili Pardubice a dostali se mezi osmičku nejlepších. Potvrdili tak solidní formu, kterou nabrali už v minulém kole play-off.

Juniorka je ve čtvrtfinále. Chceme jít co nejdál, říká Vařecha

Svěřenci trenéra Marka Fialy postoupili do čtvrtfinále díky domácímu výsledku 12:4. Společně s vítězstvím 6:5 z Pardubic to znamenalo proměněný mečbol a pokračování sezóny. Hattrick navíc vyhrál už druhou sérii play-off, když navázal na vyřazení Olomouce v úvodním kole. Také proti ní rozhodl dvouciferným skóre, což Brňany nastartovalo k dalším skvělým výkonům.

Klíčová bitva s Pardubicemi nabídla spoustu skvělých momentů. Dohromady padlo šestnáct gólů a dorazilo kolem stovky fanoušků. A téměř 700 dalších podporovatelů sledovalo živý videopřenos ZDE. Střelecky se dařilo hlavně Jakubu Vařechovi s Martinem Umláškem, kteří zaznamenali hattrick. Bodově se však neztratili ani Michal Malec (1+4) či Jaroslav David (2+2).

„Dostávám od spoluhráčů dobré přihrávky. Někdy se zadaří odražená dorážka, jindy střela. Myslím si, že bodově se mi hodně daří po celou sezónu, i když jsem se k juniorce připojil až později,” vysvětluje Vařecha. Stále patnáctiletý dorostenec se tedy stal jedním z důležitých tahounů družstva, jen v samotné vyřazovací fázi stihl devět branek a čtyři asistence za pět duelů.

Hattrick ovšem čelí i některým limitům. „V prvních zápasech play-off se mi zdá, že nám chvíli trvá, než se do toho dostaneme. Ale od půlky hry to již dostáváme pod kontrolu a děláme věci, které chceme,” upřesňuje Vařecha. Proto bude zásadní se dobře připravit na čtvrtfinále, kde Jihomoravany čeká Tatran Střešovice. V základní části soutěže skončili Pražané druzí.

Přestože Hattrick jde na silného soupeře, pokusí se ho porazit. „Bereme to tak, jak to jde. Víme, že teď už ti protivníci budou extrémně kvalitní a nemusíme se ničeho bát. Kluci udělali velký herní progres za poslední období. Takže půjdeme hrát florbal a uvidíme, kam až nás to dovede,” podotýká trenér Fiala.

Čtvrtfinále začne na půdě Tatranu v sobotu 19. března od 14 hodin. Odveta se uskuteční o den později, v neděli 20. března v Brně. Konkrétní místo a čas utkání ještě doplníme.

Foto: Zonerama Michelifix