Napsal 12. března 2022 Tadeáš Mima v rubrice Reportáže

ONLINE: Holky Hattricku vítězí nad Židenicemi B i Hlukem

Minulostí je další turnaj druhé ligy žen, k němuž nastoupily i florbalistky Hattricku. Turnaj v Rousínově jim do cesty postavil týmy z dolních příček tabulky, konkrétně Židenice B a Spartak Hluk. V prvním duelu Hattrick nezaváhal a bral přesvědčivou výhru 7:1. A úspěch přišel i nad Hlukem 4:1.

ONLINE: Holky Hattricku vítězí nad Židenicemi B i Hlukem

FBŠ Hattrick Brno – K1 Florbal Židenice Dragons B 7:1 (1:1, 2:0, 4:0)

Hattrick ve svém zahajovacím utkání čekal téměř deset minut, než skóre otevřela Aneta Federselová. Nicméně svěřenkyně Petry Prouzové nezůstaly ve vedení dlouho, jelikož soupeřky brzy srovnaly. Hráčkám Hattricku chyběly větší šance a doufaly, že se situace zlepší v prostřední části.

Hra zůstávala poměrně těsná také po přestávce a góly přicházely sporadicky. Častěji však útočil Hattrick, za který se postupně trefily Sabina Slováková se Zuzanou Wilczek. V tu chvíli platil stav 3:1 a FBŠ mohlo hrát s větším klidem.

Pohoda přetrvala také do poslední fáze duelu, kdy Hattrick odskočil dalšími čtyřmi góly na jasné vítězství 7:1. Během závěrečné třetiny završila třígólové představení Wilczek a pomohla týmu, aby si pojistil čelo tabulky.

Branky a nahrávky: 9. Federselová (Ondrová), 20. Slováková (Fidrmucová), 24. Wilczek (Prouzová), 29. Skřivánková, 32. Fidrmucová (Praxová), 35. Wilczek (Skořinská), 36. Wilczek (Skořinská) – 12. Kršková (Machová). ONLINE

Sestava utkání

HattrickŽidenice B
Ondrová (29. Poláčková) – Prouzová, Růžičková, Slováková, Schindlerová, Štěrbová – Federselová, Wilczek, Skřivánková – Praxová, Fidrmucová, Asfourová – Skořinská, DrobnáKrálíková – Bosáková, Hudečková, Černínová, Machová, Opletalová, Midlochová, Zimolová, Juříková, Kršková

FBK Spartak Hluk – FBŠ Hattrick Brno 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

V úvodní třináctiminutovce nepadla branka ani na jedné straně, přičemž se hrálo především poblíž brankoviště Spartaku. Hattrick ovšem žádnou z příležitostí neproměnil, což pokračovalo také v úvodu druhého dějství. Výsledek se poprvé měnil až v devatenácté minutě zásluhou Nataly Asfourové, což vydrželo až do druhé pauzy.

Výrazněji se skóre pohnulo ve třetí třetině potom, co se třikrát střelecky prosadily Brňanky. Konečný výsledek tak zněl 4:1 pro Hattrick, který si drží solidní odstup před druhým Uherským Brodem. Rozdíl momentálně čítá šest bodů po devatenácti zápasech.

Branky a nahrávky: 32. Náhlíková (Manová) – 19. Asfourová (Praxová), 29. Prouzová, 35. Praxová (Asfourová), 36. Fidrmucová (Praxová). ONLINE

Sestava utkání

HlukHattrick
Manová – Sedlářová V., Tomečková, Náhlíková, Sedlářová K., Klčová, Loskotová, Šobáňová, Doležalová, KomárkováPoláčková (Ondrová) – Prouzová, Růžičková, Slováková, Schindlerová, Štěrbová – Federselová, Wilczek, Skřivánková – Praxová, Fidrmucová, Asfourová – Skořinská, Drobná