Napsal 9. března 2022 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Pátý zápas s Lípou? Šli jsme dolů fyzicky, zmiňuje trenér Nizner

Nezdarem dopadlo první kolo play-down Livesport Superligy pro Hattrick Brno. Jihomoravští florbalisté nestačili na Českou Lípu, jež uspěla 4:1 na zápasy a potvrdila záchranu domácí výhrou 4:3. Jak duel i celou sérii vnímal kouč Jan Nizner, sdělil v rozhovoru.

Pátý zápas s Lípou? Šli jsme dolů fyzicky, zmiňuje trenér Nizner

V pátém utkání jste dlouho vedli 2:0. Kdy se nakonec lámal chleba?
Šli jsme dolů fyzicky. Podle mě se v pátém zápase projevilo nasazení a pojetí hry, které bylo hodně o pohybu a o snaze být na nohách lepší než soupeř. Myslím si, že ve druhé půlce se to ukázalo. Nebyli jsme dobří na nohách a objektivně asi jediný z pěti duelů, kde bych eventuálně s pokorou přiznal, že na tom ve druhé části zápasu byla Lípa lépe.

Obecně byly všechny souboje v sérii vyrovnané. Kde se rozhodovalo?
Dost důležité bylo, že Lípa měla náskok. Chyběla nám nějaká výhra z venku z prvního dvoukola venku. Myslím si, že úplně klidně to mohlo být i obráceně. Neřekl bych, že jedno z těch dvou družstev by bylo vyloženě lepší. To určitě ne.

Čekají vás další boje o udržení, jak se na ně budete připravovat?
Teď si kluci potřebují odpočinout, protože to vypadá, že do série dali maximum. Jsou hodně rozbití, tak je nějakou dobu necháme zregenerovat. Asi do konce týdne, potom se vrátíme do tréninku a začneme se chystat na další sérii.