Napsal 7. března 2022 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Brňané si vynutili pátý zápas s Českou Lípou. Ve hře je hodně

Kdo šel v neděli na florbal, neprohloupil. Florbalisté Hattricku předvedli heroický výkon, kterým porazili Českou Lípu 5:4 a prodloužili play-down. Boj o udržení Livesport Superligy tak pokračuje na půdě soupeře, kde může Brno opět snížit stav série.

Brňané si vynutili pátý zápas s Českou Lípou. Ve hře je hodně

Jak už bývá proti České Lípě zvykem, Hattrick s ní o víkendu odehrál dvě velmi vyrovnaná utkání. V sobotu sice Brňané dotahovali a těsně padli 5:6, v neděli se však radovali právě domácí. Svěřenci kouče Jana Niznera zvládli drama výsledkem 5:4 a snížili na 1:3 na zápasy.

Pro Hattrick jde o velký moment, když úspěšně odvrátil první mečbol a ukázal, že je ve velkém laufu. Mužstvo stále může celé play-down zvrátit na svoji stranu a ukázat další velkolepé výkony.

„Hlavně musíme udržet ten přístup. Je potřeba, aby hráči tomu věřili, šli do toho s maximálním nasazením a chtěli sérii i za tohoto stavu ještě otáčet. Pak samozřejmě můžeme věřit, že se to povede,” říkal po nedělním zdaru Nizner.

Fantasticky se v domácím dvojzápase rozjel Lukáš Jalový. V obou duelech zaznamenal dvě branky a měl velký podíl na tom, jak si Jihomoravané počínali. Mimo jiné byli vidět také navrátilci do sestavy Lukáš Kučera s Davidem Sládečkem, kteří vlétli na hřiště a dali České Lípě pořádně zabrat.

„Síla týmu je obrovská. Myslím si, že výkon byl na naší hranici a poprvé v sérii se to otočilo v náš prospěch. I když jsme museli bojovat s vlivy, které jsou pro nás strašně těžko skousnutelné,” vyzdvihl Sládeček. Teď zbývá předvést další hru na maximum, jež vrátí play-down opět do Brna k šestému utkání.

Páté střetnutí play-down Česká Lípa – Hattrick se uskuteční v úterý 8. března. Hrát se bude v hale soupeře večer od 20.30 hodin. Pokud Brno uspěje, bude následovat o dva dny později šesté měření sil u něj doma.

Livesport Superliga

Play-down

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno8. března | 20.30ONLINE
Související utkání
4:3
(0:4, 8:2, 0:0)
Úterý 8. března 2022, 20:30
SH Česká Lípa