Napsal 13. prosinec 2018 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Zpět do první ligy: Brňané se po poháru utkají s Ostravou

První liga se vrací do plného zápřahu. V sobotu vstoupí do 16. kola soutěže také Hattrick, který bude chtít uspět na hřišti MVIL Ostrava. Pro brněnské hráče to navíc bude už druhý zápas po reprezentační přestávce.

Zpět do první ligy: Brňané se po poháru utkají s Ostravou

Dlouhou pauzu utnuli svěřenci Marka Fialy již v úterý večer. Hala Maloměřice hostila čtvrtfinále Poháru České pojišťovny, v němž Hattrick podlehl superligovým Pardubicím 10:11 po nájezdech. Oba týmy odehrály po dlouhé době ostré utkání a vzájemně využívaly svých častých chyb ke gólům. I když tak Brňané v poháru skončili, stále bojují o čelo první ligy. To by měla být dostatečná motivace, aby tentokrát předvedli mnohem lepší hru. Zvláště směrem do obrany.

Hattrick se v tabulce nachází na druhé příčce, o pouhý bod za lídrem Black Angels. Právě pražští florbalisté jsou zatím jediní, kdo dokázal letos Brno porazit v základní hrací době. Ještě do reprezentační přestávky však FBŠ odčinilo ztrátu tím, že sebralo pět bodů Náchodu a Karlovým Varům. A nyní by vítězná série mohla ideálně pokračovat.

Proti MVILu ale nebude mít Hattrick nic jistého. Ostravané se krok po kroku zvedají z dolní části tabulky, což potvrdili výhrou nad Exelsiorem Havířov. Poté navíc dlouho bojovali o remízu se silným Florbalem Ústí, kdy Severočeši vyhráli pouze těsně 5:4. Aktuálně jedenáctý tým pořadí proto bude hodně nebezpečný. Minulý společný duel pak dopadl ve prospěch Hattricku 8:3.

„Určitě nás čeká jiný soupeř, než přijel na začátku sezóny k nám na Majlont,“ je přesvědčen obránce David Sládeček. Upozorňuje právě na výsledkový progres, kterého Ostrava v posledních kolech dosáhla. „Musíme k zápasu přistoupit s pokorou. Nemůžeme si dovolit dělat takové množství chyb jako v poháru s Pardubicemi,“ doplnil šestý nejproduktivnější hráč mužstva. Cesta k úspěchu přesto podle něj existuje: „Pokud podáme zodpovědný výkon, odvezeme si domů tři bodíky.“

Velmi blízko významnému milníku se přiblížil Marek Fuchs. Ten je momentálně dva body od toho, aby zakulatil svůj historický zisk na rovnou stovku. Nejčastěji bodujícím členem týmu stále je Luděk Ondráček s průměrem 3,6 bodů na utkání. Celkově tak nastřádal 29 gólů a 25 asistencí za 15 ligových duelů.

Úvodní prvoligové kolo po MS 2018 absolvuje Hattrick v sobotu 15. prosince. Měření sil v ostravské ČPP Aréně začíná v 17 hodin.