Napsal 19. února 2022 Kryštof Severa v rubrice Statistiky

Mládí vpřed! Jak superligový Hattrick táhly opory z juniorky

Hned jedenáctku juniorů nasadili brněnští florbalisté v základní části Livesport Superligy, kterou doplnili tři odchovanci působící v A-týmu už delší dobu. Celkově tak v dresu Hattricku naskočilo do elitní soutěže čtrnáctka jmen, jež hraje za klub již od svých mládežnických let.

Mládí vpřed! Jak superligový Hattrick táhly opory z juniorky

„Jako klub se netajíme tím, že je pro nás mládež na prvním místě. Snažíme se co nejlépe a co nejkvalitněji poskytovat co největší servis mládežnickým družstvům,“ říká šéftrenér mužské složky Marek Fiala. Výrazný prostor dostali brněnští junioři po změně na postu trenéra A-týmu. Janu Niznerovi splatili mladíci důvěru hlavně při zápase s Pardubicemi, kdy všechny branky zařídila právě juniorská lajna. Hattrick tak v půlce listopadu získal první domácí výhru od 23. února 2020.

Úspěch 3:2 nad Sokoly zařídili svými trefami Šimon Hronek (dva góly) a Matěj Bednář. Hronek navíc přidal i asistencí, kterou si rovněž připsala dvojice Zouhar–Gryc. „Náš pohled směrem na sportovní budoucnost hráčů obsahuje také to, že pokud je možnost a hráč prokazuje potenciál se uchytit v nejvyšších soutěžích, nebojíme se mu dát prostor,“ pokračuje Fiala v hodnocení mládežníků.

Rostoucí role juniorů byla vidět už během utkání v Ostravě, jenž se uskutečnil na konci října. Hattrick bránil na hřišti soupeře těsné vedení a trenérský štáb se nebál poslat do boje útok ve složení Šimon Hronek, Matěj Bednář a Nikolas Zouhar. Z obrany je přitom podporovali Štěpán Musil s Jiřím Hájkem.

„V áčku se už ukázalo jedenáct hráčů spadající mezi juniory. K tomu navíc dva, kteří v juniorce hrají teprve první rok. Samozřejmě jsme před sezónou nečekali, že zapojíme tolik mladíků, ale okolnosti tomu nahrály. Jsme rádi, že i přes některé zdravotní výpadky ze superligového mužstva jsme mohli sáhnout do vlastních řad a dát šanci odchovancům,“ těší šéftrenéra mužů.

Co se týče bodového přídělu, nejproduktivnějším mladíkem se stal Šimon Hronek. Právě on se ve druhém ročníku mezi dospělými etabloval mezi elitou a jeho dvanáct branek plus šest nahrávek ho dělají druhým nejlepším střelcem týmu a celkově třetím hráčem bodování. Druhým mezi juniorskými oporami je Tadeáš Gryc, jemuž stačilo pouhých sedm zápasů na dva góly a tři nahrávky. Na paty mu šlape Matěj Bednář s bilancí 3+1.

„Někteří kluci dostali příležitost sáhnout si na superligový florbal i dříve, než by čekali za normálních podmínek. Zároveň věříme, že díky prostoru ve hře získávají spoustu zkušeností, z nichž mohou v budoucnu těžit. Současně doufáme, že tyto zkušenosti zužitkují ve svém mateřském oddílu,“ uzavírá Fiala.

Junioři v sestavě mužského A-týmu Hattricku Brno

JménoUtkáníStatistiky
Šimon Hronek2412+6
Tadeáš Gryc72+3
Matěj Bednář183+1
Matyáš Kůra152+1
Nikolas Zouhar110+3
Lukáš Suk231+1
Jiří Hájek140+1
David Tretina20+0
Štěpán Musil120+0
Martin Umlášek10+0
Radek Korba1 (brankář na lavičce)