Napsal 16. února 2022 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Stoprocentní víkend! Junioři vyloupili Panthers i Kladno

Toto byl zatím nejúspěšnější víkend v CE lize juniorů. Mladíci Hattricku nabrali fantastickou formu a získali plný počet bodů z obou víkendových bitev. Nejdříve zvládli utkání, v němž padlo pětadvacet gólů, a den potom zdolali soupeře ze stejné části tabulky.

Stoprocentní víkend! Junioři vyloupili Panthers i Kladno

Dramatická přestřelka se udála v Rudné, kde Hattrick přijel do domácího prostředí Panthers Praha. Brňané porazili papírového favorita 14:11, když během zápasu ani jednou neprohrávali. Na úspěšný výsledek potom navázali nedělní výhrou 6:4 nad Kanonýry Kladno, kteří se dotáhli nejblíže na rozdíl jediné branky.

Co se týče duelu s Panthers, zvládl Hattrick první část 5:2. Na tomto výsledku potom mohl stavět v následujících fázích hry, což se mu i dařilo. Hned šest gólů nastřílel za hosty Jakub Vařecha (6+1), pěti body potom zazářil Jaroslav David (2+3). Čtrnáct tref bylo nakonec nejlepším střeleckým výkonem Brna v současné sezóně.

Přestože padla spousta branek, speciální formace se na nich podílely jen minimálně. Na obou stranách se vylučovalo pouze jednou, přičemž Panthers i Hattrick zaznamenali využitou přesilovku.

Druhé měření sil s Kladnem také bylo velmi vyrovnané, ale přineslo mnohem méně gólů. Hattrick měl vydařený úvod a do osmé minuty vedl 2:0. Středočeši potom sice snížili, nicméně ze startu druhého dějství měli svěřenci kouče Marka Fialy už náskok o tři trefy.

Kanonýři dostali hosty pod největší tlak v poslední desetiminutovce, kdy jim chyběl jediný zásah k remíze. V 58. minutě však přece jen Hattrick ještě odskočil a pojistil si důležité tři body proti předposlednímu týmu soutěže.

Co vydařená utkání znamenají pro brněnské juniory? Díky nim se přiblížili na rozdíl jediného bodu už zmiňovanému Kladnu. Ve zbývajících třech kolech základní části navíc existuje i možnost, že Hattrick může přeskočit kromě Kanonýrů ještě také Liberec a Black Angels.

Příští duel hrají Brňané v neděli 20. února venku proti Pardubicím. Potom už jim bude zbývat jenom dvojkolo o víkend později, při němž doma vyzvou Střešovice s Black Angels.

Výsledky CE soutěže juniorů

Panthers Praha – FBŠ Hummel Hattrick Brno 11:14 (2:5, 5:4, 4:5)
Branky a nahrávky: 4. Petrák (Nový), 8. Vejlupek (Hrubý), 22. Vejlupek (Hrubý), 25. Hrubý (Zelinka), 34. Nový (Petrák), 38. Kačer (Petráň), 40. Petrák (Petráň), 45. Petrák (Kačer), 56. Petráň (Zelinka), 58. Vejlupek (Petrák), 59. Petrák (Nový) – 4. Noháček (Horák), 6. Vařecha (David), 11. Vařecha (Eliáš), 15. Malec (Vařecha), 20. Vařecha (Malec), 23. David, 24. Vařecha (David), 35. Petřivalský (Horák), 40. Petřivalský (Horák), 44. Noháček, 50. Vařecha, 53. Vařecha (David), 54. Horák, 60. David. Střely: 30–32. Vyloučení: 1–1. Využití: 1–1. Rozhodčí: John, Starý.

Kanonýři Kladno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:6 (1:3, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 9. Burgr (Procházka), 38. Procházka (Spurný), 53. Prudil (Hübner), 59. Prudil (Spurný) – 3. Vařecha (Zeisel), 8. Malec (Vařecha), 13. Nevěděl (Jelínek), 24. Eliáš (Malec), 58. Noháček (Horák), 58. David (Vařecha). Střely: 21–24. Vyloučení: 2–4. Využití: 0–1. Rozhodčí: Jelínek, Libecajt.

Foto: Petr Hácha / Kanonýři Kladno