Napsal 5. února 2022 Kryštof Severa v rubrice Preview

Druhá liga žen je zpět, dotáhne se Hattrick na čelo tabulky?

Po dlouhé pauze se opět rozbíhá druhá liga žen, ve které působí i holky Hattricku. Brňanky v dosavadním průběhu sezóny získaly 35 bodů, což před Novým rokem stačilo na první příčku. O tu je však na posledním turnaji, kde Hattrick nestartoval, připravil Uherský Brod.

Druhá liga žen je zpět, dotáhne se Hattrick na čelo tabulky?

Dorovnání první pozice tak může přinést další z turnajů. V neděli 6. února se Hattrick utká na brněnském SportPointu s béčkem Židenic, jež zatím drží poslední místo ve 2. lize. „Na zápas se hodně těšíme, je nezvyk takhle dlouho nehrát,“ rozpovídala se před duelem Vanda Fidrmucová. „O to více se s holkama těšíme, chybí nám to,“ dodává.

Zcela výjimečně čeká Hattrick jen jedno utkání. Druhý souboj se Spartakem Hluk byl pro nákazu covid-19 v týmu soupeře odložen. „Komplikace to pro nás úplně není, ale mrzí nás, že si po takové době zahrajeme jen jeden zápas,“ objasňuje Fidrmucová. „Náš tým to naštěstí zatím nezasáhlo a jsme schopny nastoupit v plné síle,“ pokračuje třiadvacetiletá útočnice Hattricku.

Lídrem klubového bodování je stále Linda Hyksová, která zatím získala 35 bodů. A navíc díky dvaceti vstřeleným gólům vede i tabulku střelců. V závěsu za ní je Zuzana Wilczek s devatenácti body a je díky třinácti nahrávkám nejlepší nahrávačkou týmu. V brance zatím operovalo duo Šaferová–⁠Ondrová, to se však může v následujících zápasech změnit. Hattrick totiž posílila jednadvacetiletá brankářka Melisa Poláčková a rozšířila slovenskou větev v ženské kabině Hattricku.

A co Brňanky pilovaly během svojí soutěžní pauzy? „Rozhodně vztahy! Proběhlo několik teambuildingů,“ směje se Fidrmucová. „Samozřejmě jsme zlepšovaly herní systém, střelbu a technické provedení,“ uzavírá autorka sedmi branek a šesti asistencí.

2. liga žen

10. turnaj

K1 Florbal Židenice Dragons B – FBŠ Hattrick Brno6. února | 10.15ONLINE
Související utkání
1:8
(1:4, 0:4, 0:0)
Neděle 6. února 2022, 10:15
SH SportPoint Brno