Napsal 10. prosinec 2018 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Ostrý start po pauze: Hattrick hraje čtvrtfinále poháru proti Pardubicím

Reprezentační přestávka končí a opět startují klubové soutěže. Brňany tak v úterý čeká čtvrtfinále Poháru České pojišťovny proti superligovým Pardubicím. Vítězství by znamenalo fantastický postup mezi čtyři nejlepší týmy ročníku.

Ostrý start po pauze: Hattrick hraje čtvrtfinále poháru proti Pardubicím

Pohárová sezóna se zatím vyvíjí přesně podle představ Hattricku. Ve skupinové fázi stačily svěřencům Marka Fialy dvě výhry ze tří zápasů, aby obsadili první místo. Díky tomu pokračovalo Brno v play-off rovnou do osmifinále, kde si poradilo s Black Angels 8:3.

Ve vrcholové části se objevil právě i Sokol Pardubice. Lepší byla v jeho skupině pouze Mladá Boleslav. Osmifinále pak přineslo napínavý boj s Panthers Otrokovice, v němž nakonec pardubičtí hráči urvali postup 6:5. Nyní se cesty Sokola a Hattricku setkávají v další fázi pavouka.

Historicky se brněnský tým utkal s Pardubicemi dvakrát v rámci první ligy. Ani jeden duel však nedopadl z pohledu FBŠ úspěchem. Východočeši na podzim 2012 brali vítězství 4:3, což potvrdili dvěma body v prodloužení při výsledku 8:7. Následně se Pardubice probojovaly až do superligy, ve které působí dodnes.

Hattrick bude jako účastník první ligy papírovým outsiderem zápasu. Od Pardubic se naopak očekává, že vyřadí poslední pohárové mužstvo mimo elitní soutěž. A nic na tom nemění ani skutečnost, že Sokol figuruje až na dvanácté pozici Tipsport Superligy ze čtrnácti. Postupující celek by v semifinále narazil na lepšího z dvojice FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice.

Může dojít při čtvrtfinále k překvapení? Utkání poháru bude hostit v úterý 11. prosince hala v Maloměřicích. Start duelu je připraven na 20.30.