Napsal 21. ledna 2022 Tadeáš Mima v rubrice Oznámení

Kdy bude stát nová hala klubu? Vše prozradil architekt Martin Kabát

Velký milník vyhlíží Hattrick Brno, který chystá pro své týmy zbrusu novou halu v městské čtvrti Brno-Lesná. V jaké fázi jsou stavební plány, kde vzal klub inspiraci a kdy by mohlo v hale padnout první buly? Nejen o tom mluvil v exkluzivním rozhovoru architekt projektu Martin Kabát.

Kdy bude stát nová hala klubu? Vše prozradil architekt Martin Kabát

„Poprvé jsme dali dohromady ideu haly v roce 2018 a postupně jsme na ní pracovali. Dnes mohu říct, že máme podanou dokumentaci na stavebním úřadě a splnili jsme veškeré náležitosti, které byly potřeba. Teď čekáme na stavební povolení,” přiblížil situaci architekt Martin Kabát. Klub se tehdy inspiroval už existující a plně funkční stavbou ve Švýcarsku.

Nová hala Hattricku vznikne u křižovatky v Okružní ulici, kde je vynikající dopravní dostupnost. Nedaleko jsou jak zastávky městské hromadné dopravy, tak třeba i vlaku. „Z hlediska města je dostupnost ideální. Jsme blízko konečné tramvaje číslo 5 i zastávky tramvaje 9, to stejné platí i pro autobusové linky,” vyzdvihl architekt.

Aréna má sloužit nejen dospělým týmům Hattricku, ale také mládeži. K dispozici tak bude bohatá vybavenost a špičkové zázemí. „Berme to tak, že když se nám všechno podaří, do konce roku 2022 bychom mohli kolaudovat už hotovou stavbu,” je přesvědčen Kabát.

Zajímají vás veškeré podrobnosti o nové hale? Podívejte se na celý rozhovor, jenž vám přinášíme níže. Zároveň děkujeme restauraci Les Pub za propůjčení prostor k natáčení.