Napsal 15. ledna 2022 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Tvrdá práce na Tatranu. Jak si poradí Hattrick s lídrem?

Přijde v neděli nečekaný výsledek? Florbalisté Hattricku jedou ve 23. kole Livesport Superligy do Prahy, kde narazí na vedoucí Tatran Střešovice. Svěřenci kouče Jana Niznera ale počítají s tím, že před nimi stojí velmi náročná překážka.

Tvrdá práce na Tatranu. Jak si poradí Hattrick s lídrem?

Tatran Střešovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno
(neděle 16. ledna, 17.00, Sportovní centrum Řepy)

Lídr tabulky určitě připraví Brňanům tvrdou prověrku. Pražský tým dosud prohrál pouze třikrát v sezóně a drží se dva body před ambiciózní Boleslaví. Každý další úspěch tak může Střešovice přiblížit výhře v základní části. Tatran navíc zvládl všechna čtyři předchozí utkání, minule mimo jiné porazil s přehledem 6:2 třetí Vítkovice.

Hattrick naopak čelí horší sérii výsledků. V novém roce zatím nedosáhl na žádný bod, i když je fakt, že čelil silným protivníkům v podobě Boleslavi a Sparty. O to bolavější ale byla ztráta z předešlé neděle, kdy Brno doma podlehlo posledním Královským Vinohradům 3:5. Tím si zkomplikovalo cestu do předkola play-off, přestože z jedenácté příčky stále může poskočit nahoru.

Na desáté místo, kde figurují Otrokovice, chybí Hattricku tři body. A samotní Brňané tuší, že získat je zrovna na Tatranu bude pořádná fuška. „Čeká nás těžká defenzivní práce. Naše šance budou přicházet z rychlých brejků,“ předpokládá útočník Lukáš Vlach. Hattrick se navíc nemůže spolehnout na ideální sestavu kvůli řadě absencí.

„Budeme rádi, když poskládáme dvě pětky. Spoustu hráčů máme zraněných, další onemocněli,“ řekl pro Brněnský deník trenér Jan Nizner. Do zápasového kádru se proto vejdou i jména z juniorky. Jihomoravané se však s těžkou situací poperou a nechají na hřišti své maximum.

Z dosavadních pěti vzájemných duelů v nejvyšší soutěži získal Hattrick jediný bod. Připsal si ho v předchozím ročníku při domácím výsledku 3:4 po prodloužení. Minulé střetnutí v Maloměřicích už ale Střešovice zvládly 5:2. Co se týče posledního zápasu v Řepích, tam Brno zaváhalo 4:6.

Jak se Hattrick popere s nejtěžším možným rivalem? To se ukáže již v neděli 16. ledna, kdy Sportovní centrum Řepy hostí další vzájemnou bitvu. Úvodní buly padne v 17 hodin a utkání bude dostupné online na odkazech níže.

Livesport Superliga

23. kolo

Tatran Střešovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno16. ledna | 17.00ONLINEVIDEO