Napsal 12. ledna 2022 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Zvládli jsme velmi těžký rok 2021, těší předsedu Dana Koubka

Spousta velkých výzev stála před Hattrickem Brno v uplynulém roce. Klub se musel vypořádat s covidem, organizačními záležitostmi i vznikem úplně nové ženské složky. Jak Hattrick všechny zásadní momenty zvládl, bilancuje v rozhovoru jeho prezident Dan Koubek.

Zvládli jsme velmi těžký rok 2021, těší předsedu Dana Koubka

Jak se ohlížíte za uplynulým rokem Hattricku?
Máme za sebou jeden z nejtěžších roků, které jsme vůbec zažili. Covid zasáhl do spousty věcí, co se týče organizace tréninků, přípravě lidí ve skupinách a tak dále. Určitě se projevil také na našich financích, kdy jsme třeba vraceli nějakou část dotací.

Co dalšího jste řešili kvůli penězům?
Je pravdou, že jsme nevybírali příspěvky v plné výši, i když jsme potom trénovali v součtu více. Reálně jsme strávili tréninky delší čas, než by tomu bylo za normální situace. Přesto jsme se snažili našim členům vyjít vstříc a odpouštěli část příspěvků.

Kromě toho Hattrick nově zakládal ženskou složku klubu. Jak krok hodnotíte?
S ženskou sekcí jsme před sebe navalili velký úkol. Zvenku to možná vypadalo, že jsme pouze založili pár nových týmů, nabrali hráčky, trenéry a všechno bylo hotovo. Ani zdaleka však nešlo o nic jednoduchého, protože to je dlouhodobý proces.

V čem například?
Už jen tím, že jsme do klubu přivedli spoustu nových lidí, kteří si na sebe vzájemně zvykají. A trvá, než si všechno postupně sedne. Troufám si ale říct, že jsme výzvy zvládli se ctí a nějakým způsobem se dostáváme do plného tempa. Nově příchozí lidi jsme dovybavili oblečením i dalším vybavením, což považujeme za skvělý krok.

„Nová hala? Už teď jsme v pokročilé fázi.”
Dan Koubek, prezident FBŠ Hattrick Brno

Co čeká Hattrick v tomto roce?
Doufejme, že prvním krokem bude udržení Livesport Superligy. V ženské kategorii věříme v postup družstva do první ligy. V nějakém časovém horizontu bychom se chtěli pokusit také o založení týmu juniorek, aby byla zachována kontinuita všech týmů, nicméně uvidíme, jak to půjde. Pracujeme také na novém fanshopu, jenž bude fungovat podle stejných principů, s nimiž pracují jiné velké kluby. Věřím, že naši fanoušci budou spokojeni.

Jak to vypadá se stavbou nové haly Hattricku, o které se dlouho mluví?
Proces běží a snažíme se ho co nejvíce uspíšit. Mohu prozradit, že chystáme velký rozhovor o hale s architektem Martinem Kabátem, který sdělí veškeré podrobnosti o stavbě a dalším vývoji. Už teď jsme v pokročilé fázi.

Co byste na závěr ještě dodal?
Především chci vyseknout velkou poklonu. V první řadě děkuji všem trenérům klubu, kteří nám v těžké době neskutečně pomohli, pracovali v plném nasazení a svým přístupem udrželi děti u florbalu. Dále samozřejmě děkuji všem našim členům a vedení za vynikající prezentaci Hattricku a práci, jíž každodenně odvádí. Doufejme, že se situace kolem covidu v roce 2022 zlepší.