Napsal 4. prosinec 2018 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Andrle o čtvrtfinále poháru s Pardubicemi: Nemáme co ztratit

Hattrick má před sebou neopakovatelnou šanci. A-tým se chystá na čtvrtfinále Poháru České pojišťovny proti superligovým Pardubicím. Případný postup by byl pro klub senzačním úspěchem. O překvapení se Brno popere 11. prosince na SH Maloměřice.

Andrle o čtvrtfinále poháru s Pardubicemi: Nemáme co ztratit

Do této fáze poháru se Hattrick dostal i díky osmifinálové výhře 8:3 nad Black Angels. Dá se ale očekávat, že Pardubice budou ještě silnějším rivalem. „Na zápas se těším hodně. Bude zajímavé poměřit síly s takovým soupeřem a zjistit, jak si stojíme v porovnání se superligou,“ uvažoval obránce mužstva Jakub Andrle.

Sokol si však nepřináší ideální formu. V nejvyšší soutěži letos odehrál 14 duelů, z nichž získal 13 bodů. Proto se Pardubice nacházejí až na dvanáctém místě tabulky. „Vůbec nezáleží, na jaké příčce jsou. Pořád hrají superligu, která je přece jen o skok dál než první liga,“ uvědomuje si Andrle. Šance na vítězství přesto označuje za reálné.

„Tým letos šlape. Navíc jsme už loni ve čtvrtfinále poháru potrápili Vítkovice. Pokud nám utkání vyjde, můžeme Pardubicím zastavit cestu na Majlontu,“ věří brněnský hráč. O motivaci proto bude ze strany Hattricku stoprocentně postaráno.

Brno je jediným prvoligovým zástupcem mezi nejlepší osmičkou. Právě Sokol bude zastávat roli papírového favorita, což s sebou přináší tlak. „Nemáme co ztratit, můžeme pouze získat. Postup by pro nás znamenal velký úspěch,“ uvedl Andrle. „Navíc jak říká náš spoluhráč Honza Grábl: Jdeme si pro sto tisíc (odměna za celkovou výhru soutěži),“ dodal s úsměvem.

Čtvrtfinále Poháru České pojišťovny proběhne v SH Maloměřice v úterý 11. prosince od 20.30 hodin.