Napsal 18. prosince 2021 Kryštof Severa v rubrice Preview

Poslední turnaj roku, ženy míří do Jedovnic

Holky Hattricku čeká další turnaj druhé ligy žen – skupiny 6. Svěřenkyně Petry Prouzové však nečeká v Jedovnicích nic lehkého, v prvním zápase nastoupí proti třetímu týmu tabulky Zlínu Lions a následně proti Shooters Beta.

Poslední turnaj roku, ženy míří do Jedovnic

Hattrick míří na půdu jedovnické SPŠ jako lídr soutěže. V dosavadním průběhu druhé ligy nasbíral brněnský florbalový gigant 29 bodů za devět výher a dvě remízy. Jeho náskok na první pozici tak činí tři body před druhým Uherským Brodem.

Hattrick zatím v premiérové sezóně ženského družstva kráčí za postupem do vyšší ligy. „Už při nástupu do týmu jsem viděla určitý potenciál a jsem ráda, že se to potvrdilo a daří se nám,“ hodnotí sílu týmu útočnice Jana Skořinská.

V cestě za vysněným postupem teď stojí Zlín Lions, který prozatím získal 25 bodů a je třetí. Oba protivníci se potkají podruhé v krátkém čase, celkově na sebe narazí už potřetí. V prvním duelu bral Hattrick body za těsnou výhru 5:4, kdy si vítěznou branku připsala Veronika Praxová.

Druhý zápas se odehrál na posledním ligovém turnaji, kde Hattrick uspěl 3:1. Tehdy rozhodla svojí trefou Nataly Asfourová. „Proti soupeřům už jsme hráli, takže víme, co můžeme čekat. Nesmíme ale soupeře podcenit a chceme dovézt dvě výhry domů,“ pokračuje Skořinská.

Druhým rivalem Hattricku jsou nevyzpytatelní Shooters Beta, na něž Brňanky zatím narazily pouze při domácím turnaji na VUT. Hattrick tehdy, i díky čtyřem bodům Lindy Hyksové, porazil Shooters vysoko 5:1.

Zajímavostí je, že proti Shooters Beta utrpěl Hattrick jedno z pouhých čtyř vyloučení v aktuálním ročníku. Postarala se o něj Dominika Drobná, která si odpykala dvě minuty za hrubost.

Poslední letošní turnaj tak má celkem jasného cíle. Udržet první příčku a rozloučit se s rokem 2021 vítězstvím. „Chceme fanouškům popřát krásné prožití Vánoc a všechno nejlepší do nového roku,“ uzavírá Skořinská.

2. liga žen

Zlín Lions – FBŠ Hattrick Brno19. prosince | 12.45ONLINE
Shooters Beta – FBŠ Hattrick Brno19. prosince | 15.15ONLINE