Napsal 16. prosince 2021 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Dvě klíčová utkání! Hattrick se popere o elitní desítku

Po reprezentační pauze se vrací do akce florbalisté Hattricku. V předvánočním dvojkole Livesport Superligy vyzvou nejdříve v pátek Českou Lípu a dva dny poté Otrokovice. Oba venkovní zápasy budou velmi důležité. Jde totiž o týmy, které se pohybují na příčkách blízko Brňanů.

Dvě klíčová utkání! Hattrick se popere o elitní desítku

Následující dvojkolo je pro Hattrick naprosto zásadní. Svěřenci kouče Jana Niznera se aktuálně nachází na jedenácté pozici tabulky a mají velkou šanci přiblížit se předkolu play-off, kam postupují týmy na desátém až sedmém místě. Jihomoravané se utkají s předposlední Českou Lípou a právě desátými Otrokovicemi, což důležitost obou bitev ještě umocňuje.

„Program během pauzy hodnotím pozitivně. Přidali jsme objem tréninku a prvky kondice, abychom úplně nevypadli ze zápasového tempa. Doufám, že nám toto pomůže do další části sezóny,“ přiblížil Jakub Procházka.

Také třiadvacetiletý hráč Brna vyzdvihuje, že nejbližší duely budou klíčové. „Čeká nás jeden z nejdůležitějších víkendů tohoto ročníku. Hraje se o hodně. Od České Lípy očekávám velmi tvrdý florbal, plný osobních soubojů a se spoustou nahozených balónků před naši bránu,“ uvažoval Procházka.

České Lípě zatím patří předposlední místo tabulky, když si táhne sérii čtyř porážek v řadě. Naposledy Severočeši uspěli na začátku listopadu za dva body nad Pardubicemi. Minulý vzájemný souboj v Maloměřicích ovšem dopadl v neprospěch Hattricku při skóre 6:7 po prodloužení.

Panthers se drží desátí a před pauzou vyhráli hned tři utkání ze čtyř. Hattrick tak na ně teď ztrácí čtyři body v situaci, kdy Otrokovice mají zápas k dobru. „V Otrokovicích hraje spousta šikovných hráčů, které když pokryjeme, můžeme pomýšlet na dobrý výsledek,“ sdělil Procházka. Brňané by tak chtěli odčinit první společné střetnutí sezóny, jež zvládli panteři 6:2.

Vylepší si Hattrick pozici v boji o elitní desítku? Dvojkolo začíná už v pátek 17. prosince od 19 hodin v České Lípě, na což naváže nedělní duel od 18.00 v Otrokovicích.