Napsal 9. prosince 2021 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje: Do hry šlo dvanáct týmů, junioři získali bod

Do pořádně bohatého víkendu naskočily mladé naděje Hattricku. Kromě juniorů v celostátní lize nechyběly ani dorostenecké zápasy, mladší žákyně doplnily holky z elévů a zahrály si také týmy přípravky.

Mladé naděje: Do hry šlo dvanáct týmů, junioři získali bod

Junioři

Další bod do tabulky zaznamenali junioři v celostátní soutěži. Ten sebrali Tatranu Střešovice, když dotáhli utkání až do nájezdů. Dovednostní disciplínu sice zvládli domácí, nicméně i remíza byla pro Hattrick úspěchem. Brňané ale na ni nenavázali v nedělním kole proti Black Angels, jimž podlehli 1:5. V ligové tabulce jim proto nadále patří umístění na spodních příčkách.

Dorostenci

Dva těsné souboje mají za sebou dorostenci, kteří remizovali s Gullivers 3:3 a porazili o gól Znojmo 3:2. V obou duelech přitom Hattrick ztrácel, jenže vždy se vrátil do tempa a zvládl skóre upravit. Zrovna znojemští dorostenci vedli už o dvě trefy, následovaly však branky Michala Horáka, Tomáše Jančaříka a Tomáše Ručky, které zajistily vítězství.

Perfektně si vedlo také béčko dorostenců, když rozstřílelo 6:0 Sokol Husovice a poradilo si také 6:3 se Židenicemi. V prvním zápase se dvakrát prosadil Jan Urban, který navíc přidal asistenci. Tomu se dařilo i proti Židenicím, kdy ale otočil svoji bilanci na podobu 1+2.

Mladší žákyně

Družstvo kategorie mladších žákyň, jež stálo hlavně na elévkách, se vydalo na turnaj do Znojma. Mladé Brňanky si nakonec odvezly neporazitelnost a popřály všem, kdo se nemohl zapojit s nimi do hry. „Všem našim nemocným spoluhráčkám přeji brzké uzdravení a věřím, že se brzy uvidíme v plné síle,” říká trenérka Monika Chromá.

Dorostenky

Výběr dorostenek nestačil o víkendu na Znojmo, jemuž podlehl 2:4, ani na Bulldogs po výsledku 0:8. Hattricku se tak vzdálilo čelo tabulky a vítězné soupeřky odskočily na slibný rozdíl. Dorostenky budou moct uplynulý turnaj napravit v lednu, kde je čekají Židenice s Aligators.

Starší žáci

Starším žákům vyšlo měření sil se Znojmem, nad nímž uspěli 7:3. K výhře jim pomohla i čtyřgólová smršť mezi 31. a 34. minutou, během níž dvakrát skóroval Matyáš Gryc. Stejný hráč si v utkání ještě připsal dvě asistence. Proti Vsetínu ovšem přišlo vysoké zaváhání, jediný brněnský gól vstřelil opět Gryc.

Mladší žáci a přípravka

Kategorie mladších žáků má za sebou kompletní víkendový program, když každé ze tří družstev odehrálo tři zápasy. Áčko si poradilo s Očovskou Hodonín, B-tým výsledkově zvládl všechny duely a Výběr elévů se rozstřílel proti Troopers Young Guns či Gullivers B. Také týmy přípravky šly do boje v plné palbě. Jejich soupeři byli Hornets, celky Gulliverů, Znojma nebo Židenic s Troopers. Za foto přípravky z úvodní fotografie děkujeme panu Lencovi!