Napsal 23. listopad 2018 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Dva víkendové zápasy doma! Junioři přivítají vedle Sparty i Bohemians

Juniorský tým opět nastoupí před vlastními fanoušky. Na hale CESA VUT se v sobotu a v neděli utká s dvojicí pražských soupeřů – Spartou a Bohemians. Jak si povedou Brňané proti silné konkurenci?

Dva víkendové zápasy doma! Junioři přivítají vedle Sparty i Bohemians

Hattrick si vede ve skupině A KB ligy juniorů poměrně obstojně. Výsledkem je, že zatím figuruje na postupové sedmé pozici. Minulý zápas mu ale nevyšel podle představ, protože vysoko prohrál s Chodovem 4:13. O to větší bude motivace Brňanů opět bodovat.

Sobotním protivníkem FBŠ bude Sparta Praha. Hráči Acemy aktuálně jsou až desátí a na Hattrick jim chybí čtyři body. Jejich potenciální výhra by tak zdramatizovala souboj o play-off. Ani pro sparťany však neskončil předchozí duel úspěšně – dopadl totiž porážkou 9:10 od Black Angels.

V mnohem lepší situaci se nacházejí junioři Bohemians. Klokani mají 21 bodů, což jim zaručuje první místo tabulky. Na jejich straně je navíc výhoda, protože odehráli o zápas méně než druhý Chodov. Tomu momentálně chybí na Bohemians jediný bod.

Oba soupeři se mohou spolehnout na silné individuality. Na straně Sparty jde například o Matyáše Velce nebo Martina Remeše, kteří zároveň patří mezi nejproduktivnější hráče týmu. V Bohemians se mohou opřít o Matěje Pěničku, jenž v této sezóně nasbíral už přes padesát bodů.

Za Hattrick se často prosazuje ve finální fázi Adam Hemerka. Toho doplňují například Zdeněk Malich či Jiří Halama s cennými zkušenostmi z dospělého A-týmu. Proto se dá očekávat napínavý souboj kvalitních družstev.

Brňané se pokusí naplnit šestibodové ambice již tento víkend. V sobotu 24. listopadu startuje duel se Spartou na VUT od 13 hodin. O den později pak přijedou Bohemians, s nimiž začne vzájemné střetnutí v 16.00.