Napsal 22. listopad 2018 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Poslední dvojkolo před MS, A-tým vyzve Náchod a Karlovy Vary

Nahuštěný program čeká florbalisty Hattricku. Už v pátek vycestují do Náchoda, načež v neděli přivítají doma Karlovy Vary. Oba zápasy první ligy budou důležité, aby Brňané napravili reputaci po minulé porážce. Poté bude následovat 14denní volno z důvodu domácího mistrovství světa mužů v Praze.

Poslední dvojkolo před MS, A-tým vyzve Náchod a Karlovy Vary

Sice mají na kontě 33 bodů ze 13 utkání, jenže ani to k prvnímu místu aktuálně nestačí. Hráči Hattricku v předchozím kole podlehli Black Angels, kteří je bodově dorovnali a šli do čela tabulky. Brno si tak mírně pohoršilo, když muselo na druhou pozici. Svěřencům Marka Fialy však nechybí sebevědomí a chtějí se co nejdříve vrátit do vedení soutěže. „S oběma ze soupeřů jsme už hráli. Takže zhruba víme, co můžeme očekávat,“ pověděl hráč Jonáš Kůra.

Novou sérii úspěchů může Hattrick zahájit proti Náchodu. Tým z východních Čech sice před dvěma týdny porazil v prodloužení Petrovice, jenže jinak body příliš často nezískává. Proto je Primátor na dvanácté příčce se ztrátou 13 bodů na play-off. K lepšímu umístění mu zatím nepomáhá ani to, že jeho tahoun Vojtěch Bureš patří k patnácti nejproduktivnějším hráčům ligy. 

Brněnské mužstvo letos už na Náchod jednou narazilo. A předvedlo dobrý výkon, který znamenal výhru 10:0. Tím Hattrick potvrdil pozitivní bilanci z minulého ročníku, kdy Východočechy zastavil v baráži o udržení. „Náchod by pro nás měly být povinné tři body. Ale víme, že doma je ženou tamní fanoušci a určitě to nebude nic jednoduchého,“ myslí si Kůra.

V neděli se Hattrick vrátí na domácí hřiště, kde ho čekají Karlovy Vary. Nad tímto rivalem zvítězilo Brno v letošním druhém kole 7:4. Historicky spolu oba týmy dosud hrály pětkrát, z toho FBŠ vždy získalo aspoň bod. „Vary se od začátku sezóny zvedly a noví hráči si na sebe zvykli. Očekáváme kvalitní zápas,“ řekl Kůra ke druhému soupeři tohoto týdne. „Přesto si myslím, že z víkendu budeme brát všech šest bodů. A mimoto zdravím Matěje Hronka do Švýcarska,“ dodal na závěr.

Velmi blízko k překonání milníku 50 bodů je Luděk Ondráček se 23 góly a 24 asistencemi. Další hráči navíc otevírají nové kapitoly, co se týče jejich dlouhodobých statistik v Hattricku. Jedním z nich je Jan Grábl, jenž v předešlém kole nastoupil už ke svému 101. utkání za hlavní mužstvo. Tomáš Brom pak dosáhl na 50. trefu v dresu klubu a nyní může pokračovat dále.

Jak nakonec Brňané vyjdou z víkendových duelů? V pátek 23. listopadu bude zápas v Náchodě začínat ve 20.30, zatímco v neděli 25. listopadu odstartuje domácí utkání v SH Maloměřice proti Karlovým Varům od 17 hodin.