Napsal 21. listopad 2018 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 17.–18. listopadu 2018

Další ligový víkend absolvovala mladá družstva Hattricku. Těžká utkání odehráli dorostenci A, oba celky mladších žáků pak na sebe narazily ve vzájemném duelu. Do toho se zapojil i Výběr elévů.

Mladé naděje Hattricku: 17.–18. listopadu 2018

Dorostenci A

Do prvního utkání proti Havířovu nastoupil Hattrick s velkou chutí a nasazení, „To jsme dokázali přetavit v několik rychlých gólů, čímž jsme určili vývoj zápasu,“ potvrdil trenér Lukáš Jalový. Další průběh hry však pokračoval lehkým polevením. „Soupeře jsme tak pustili do několika šancí, které zlikvidoval skvělý brankář Patrik,“ vyzdvihl kouč oporu družstva. Právě on zmínil, že první třetina utkání byla ze strany Brna nejlepší v sezóně. „Jen je škoda, že jsme v tomto tempu nevydrželi celou dobu,“ doplnil.

Druhé střetnutí s Uherským Brodem se zpočátku vyvíjelo podobně jako to minulé. „Tentokrát jsme bohužel příležitosti neproměňovali. Po zbytek duelu byl soupeř lepší hlavně v soubojích jeden na jednoho. Tím dovedl utkání ve svůj prospěch,“ věděl Jalový. Z turnaje tak vyplývá důležité zjištění: „Musíme více zapracovat na fyzičce, abychom udrželi nastolené tempo až do konce.“

Mladší žáci A

Kategorie mladších žáků odstartovala turnaj proti „svému“ béčku. „Vyřešili jsme rozhozením hokejek a kluci si bez starostí zahráli mezi sebou vyrovnaný zápas,“ uvedl lodivod týmu Marek Fiala. Další překážkou byli Bulldogs B. „I přes značnou převahu a spoustu šancí jsme vyhořeli na skvělém brankáři. Protivník trestal z brejků a výsledkem se stala remíza. Herní projev byl ale fajn,“ pokračoval trenér v hodnocení.

Ve třetím měření sil čekali Gullivers A. I když soupeř měl lepší fyzičku, Hattrick jej v první půli přehrával florbalovostí a kombinacemi. „Ve druhé části se obraz hry otočil a Gullivers přidali. Nakonec z toho byla výhra 2:1 po rovnocenném boji,“ sdělil Fiala.

Turnaj pak Brňané uzavřeli proti Očovu. „Na tento zápas bych rád upozornil. Kluci již před začátkem a při rozcvičce rozhodně nevěnovali tolik pozornosti, kolik by bylo třeba. Dělali blbosti a absolutně odflákli přípravu na utkání, což se také brzy promítlo na hřišti,“ viděl trenér klíčový nedostatek.

Nabuzený soupeř hrál lépe a rychle vedl o tři góly. Po poločase Hattrick výrazně zvýšil úsilí a srovnal duel. „Bohužel jsme v rychlém sledu dostali dvě branky při nedostoupení hráčů v nebezpečných prostorách. Z toho jsme se už neotřepali a prohráli 4:7,“ litoval kouč. „Není to poprvé, co kluci podcenili předzápasovou přípravu a rozcvičku. Přitom zpravidla vždy se to pak projevilo. Je třeba, aby se z toho kluci poučili a byli v tomto ohledu zodpovědnější,“ završil Fiala.

Mladší žáci B

B-tým odstartoval víkendovou akci proti Hodonínu. „Velmi vyrovnané utkání, v němž jsme zaspali první poločas. Do správného tempa jsme se dostali až ve druhé části. Poctivě jsme přistupovali k soubojům, ovšem stále jsme mírně klopýtali při bránění předbrankového území,“ řekl trenér Pavel Kocourek. Atraktivní utkání nakonec dopadl remízou 2:2.

Následující utkání proti Bulldogs Orange mělo obdobný průběh. „Ve druhé půli jsme odvedli maximum v obraně. Společně se skvěle chytajícími gólmany jsme v této fázi udrželi nulu,“ těšilo Kocourka. Díky soustředěnosti a plnění úkolů dosáhl tým na dva góly.

„Závěrečné utkání se bořilo už před samotným začátkem. Chyběla koncentrovanost při rozcvičce a za vlažný vstup jsme si vysloužili pět branek. Těžké utkání proti Gullivers, kde nám zároveň chyběly síly a bojovnost, jsme již nedokázali zvrátit,“ nebyl trenér spokojen. Hra Hattricku dovolovala soupeři prostor ke gólům, což přineslo výsledný debakl.

Kocourka přesto těší, že kromě posledního duelu navázali hráči na minulou práci. Byla k vidění týmová hra a snaha. „Musíme na sobě však dále pracovat. Stále se trápíme v osobních soubojích, do nichž chodíme s nedostatečným důrazem,“ vybral trenér bod, na který se bude třeba příště soustřeďovat.

Výběr elévů

Výběr elévů narazil na velice těžké soupeře, kteří hráli pěkný a běhavý florbal. „Bohužel se nám nepodařilo ani v jednom utkání protihráče potrápit. Všechny čtyři zápasy skončily v náš neprospěch. Za převedenou hru se ale nemusíme určitě stydět. Oproti jiným střetnutím nám chyběla rychlost a větší bojovnost v soubojích,“ vystihl události turnaje kouč Lukáš Jalový.