Napsal 15. říjen 2021 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Ženy znovu v akci! Čeká je druhý ligový turnaj

Před florbalistkami Hattricku stojí další výzva. Ve druhé lize žen odehrají další víkendový turnaj, který přinese dva zápasy v brněnské hale SportPoint. S kým se svěřenkyně Petry Prouzové utkají tentokrát?

Ženy znovu v akci! Čeká je druhý ligový turnaj

Z premiérového turnaje sezóny odešel Hattrick se dvěma výhrami. Díky tomu zůstává bez porážky, což bude chtít potvrdit také tentokrát. „Poslední dobou nás bohužel sužovala zranění a nemoci, což poněkud limitovalo soustavný nácvik některých záležitostí v útočných řadách či celých lajnách,“ popisuje trenérka Petra Prouzová. Brňanky se však obecně soustředili na hru na ofenzivní půlce a pracovali na zahájení rozehrávky.

„I když vinou zranění nepůjdeme do zápasů v optimální sestavě, doufám, že uspějeme. Kromě toho půjde o první utkání pro slovenské posily – Kamilu Macejákovou a Dominiku Drobnou,“ vyzdvihuje Prouzová. Právě ony se podle slov trenérky jevily v tréninku velmi slibně.

„Na své první zápasy se velmi těším. Přestup do Hattricku se řešil celkem dlouho, takže jsem ráda, že se to konečně celé dotáhl do úspěšného konce a mohu poprvé okusit atmosféru české ligy,“ říká jedna z nových florbalistek Macejáková.

Atmosféra na trénincích panuje dobrá. I to může být pozitivní faktor, jenž pomůže Brňankám k úspěšným výsledkům. „V poslední době jsme měli na trénincích i poměrně hodně střeleckých cvičení. Věřím, že jsme si střelbu dobře natrénovali a v sobotu to tam bude padat,“ přibližuje Macejáková.

Hattrick narazí v druholigovém turnaji na Spartak Hluk (v 10:15) a na Židenice Dragons B (14:00). Hráčky Hluku jsou zatím druhé v tabulce se sedmi body ve čtyřech zápasech, zato Židenice mají zatím čtyři body. Oba zápasy se hrají v brněnské hale SportPoint. Sledovat je budete moct prostřednictvím liveblogu na našich stránkách.

2. liga žen

2. dvojkolo

FBK Spartak Hluk – FBŠ Hattrick Brno

16. října | 10:15ONLINE
FBŠ Hattrick Brno – K1 Florbal Židenice Dragons B16. října | 14:00ONLINE