Napsal 10. říjen 2021 Tadeáš Mima v rubrice Reportáže

Hattrick favorita nezaskočil, Boleslav doma dominovala

K těžkému úkolu nastoupili florbalisté Hattricku. Na hřišti Mladé Boleslavi se snažili o překvapení proti velkému favoritovi, který je adeptem na titul Livesport Superligy. Výsledkově však šlo o jednoznačnou záležitost.

Hattrick favorita nezaskočil, Boleslav doma dominovala

Předvýběr.CZ Florbal MB – FBŠ Hummel Hattrick Brno 12:1 (4:0, 5:0, 3:1)

Stejně jako na Chodově si zachytal druhý zápas za sebou Zdeněk Raška. Novic v brněnském dresu však měl se svými spoluhráči velmi těžkou pozici, která znamenala porážku 1:12. Hattrick proto zůstal s jediným bodem na poslední příčce soutěže.

Boleslav zdárně utíkala ve skóre už od první třetiny, kdy šla do vedení 4:0. Rozdíl navíc postupně narůstal a Brňané měli stále těžší se vrátit zpět do boje. Ve druhém dějství zaznamenal jubilejní 750. bod Jiří Curney zrovna ve chvíli, kdy mu na trefu přihrával brněnský odchovanec Adam Hemerka.

Celkově se skóre vyšplhalo až na 1:12, což je druhá nejvyšší porážka Hattricku v sezóně. Zároveň jde o druhé utkání v řadě, kdy Brno nezískalo žádný bod. Ani na pátý pokus v nejvyšší soutěži tak Hattrick nezdolal velkého protivníka, který opět potvrdil obrovskou kvalitu kádru.

Pohromadě v jedné lajně naskočili bratři Šimon a Matěj Hronkovi. Do hry se zapojil i Matyáš Kůra, mladší bratr Jonáše Kůry, a ve třetí obranné dvojici nasbíral skoro šest minut na hřišti. Aspoň na střídačku se dostal junior Martin Umlášek, pro něhož šlo o první účast na superligovém utkání v kariéře.

V tabulce jsou Jihomoravané sice poslední, ale na rozdíl od třináctých Pardubic se třemi body mají zápas k dobru. Na stejné hranici kromě Sokolů zůstávají právě i Otrokovice, se kterými Hattrick hraje v pondělí 18. října příští televizní duel od 19.30. Body tak budou klíčové pro další vývoj ročníku. Již brzy přineseme více informací, kde sehnat lístky a jak se do haly Vodova dostat.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 2. Tomašík (Suchánek), 12. Bína (Punčochář), 16. Tokoš (Zakonov), 19. Suchánek (Šebek), 21. Suchánek (Tomašík), 24. Šebek, 26. Curney (Hemerka), 32. Šebek (Tomašík), 40. Korych (Šebek), 49. Koláčný (Punčochář), 50. Korych (Pěnička), 60. Koláčný (Chroust) – 41. Fuchs. Střely: 31–11. Vyloučení: 0–2. Využití: 1–0. Diváků: 165. Rozhodčí: Gavlas, Mikula.

Sestavy

BoleslavHattrick
Tomšík (Bauer) –Suchánek, Gruber, Zakonov, Punčochář, Hemerka, Fořt – Šebek, Fišera, Tomašík, Chroust, Bína, Tokoš, Beneš, Korych, Koláčný, Zoufalý, Curney, PěničkaRaška (Kolajta) – Jalový, Juhaňák, Kůra J., Suk, Kůra M., Dvořák, Musil – Sládeček, Brom, Fuchs – Procházka, Slezák, Vlach – Hronek M., Hronek Š., Kostka – Umlášek, Bednář

Sestřih utkání

Rozhovory