Napsal 9. říjen 2021 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Proti velkému favoritovi: Hattrick zabojuje v Boleslavi

Před florbalisty Hattricku stojí velká výzva. V osmém kole Livesport Superligy jedou do Mladé Boleslavi, která opět patří mezi aspiranty na titul. A to i přesto, že v minulém utkání ztratila unikátní sérii.

Proti velkému favoritovi: Hattrick zabojuje v Boleslavi

Předvýběr.CZ Florbal MB – FBŠ Hummel Hattrick Brno
(neděle 10. října, 17.00, MSH Mladá Boleslav)

Vstup Brňanů do nového ročníku zatím není úplně ideální. Ze šesti utkání zatím získali pouze bod, když doma dovedli do prodloužení souboj s Českou Lípou. Jinak ale vždy odešli ze hřiště s nulou a musí doufat, že svoji formu zlepší. Naposledy nestačili na Chodov, jenž na Jižním Městě porazil Hattrick 8:4.

Boleslav rozehrála základní část o poznání lépe. Svěřenci kouče Petra Novotného se drží v nejlepší čtveřici soutěže a stále pomýšlí na čelo superligy. Úřadující mistři ovšem čekali, že některé dosavadní zápasy možná zvládnou o něco lépe. Chodov s Black Angels zdolali až po prodloužení a v uplynulém duelu prohráli ve Vítkovicích 4:6. Ztratili tak sérii čtyřiceti vítězství za sebou.

Vzhledem k tomu, jak silným protivníkem Boleslav je, má Hattrick poměrně dobré výsledky. V předchozí sezóně nestačil doma 3:6 a venku 3:7, když soupeře uměl potrápit. Díky tomu je šance i tentokrát, že by Brno mohlo být houževnatým rivalem.

Podle hráče Jakuba Procházky bude zásadní jít do utkání s kvalitní defenzivou. „Boleslav před sezónou přivedla pár mladých kluků, kteří budou chtít hlavně útočit. Kvalitní obrana a rychlé protiútoky nám tak mohou zajistit dobrý výsledek a nějaké body,“ říká Procházka.

Za domácí tým nastupuje také Adam Hemerka. Odchovanec Hattricku a čerstvý juniorský mistr světa přestoupil z Brna právě do Boleslavi a půjde o první možnost, kdy nastoupí proti bývalému klubu. Kromě něj si jihomoravští hráči musí dat pozor na produktivní jména jako Jiří Curney (8+5) nebo Matěj Pěnička (8+2).

Na straně Hattricku se individuálně daří Lukáši Jalovému s devíti body (3+6). Sedmkrát se zapsal do statistik Tomáš Brom (3+4) a šest bodů má na kontě René Slezák (5+1). Právě slovenský střelec byl vyhlášen fanoušky klubu nejlepším hráčem měsíce září. Díky tomu získá ocenění od pivovaru Moravia.

Sledujte i vy souboj proti favorizované Mladé Boleslavi. Hattrick se pokusí překvapit v neděli 10. října od 17 hodin v tamní městské sportovní hale.

Livesport Superliga

8. kolo

 Předvýběr.CZ Florbal MB – FBŠ Hummel Hattrick Brno10. září | 17.00ONLINEVIDEO