Napsal 4. říjen 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Gólmanská premiéra! Nervozita trochu byla, přiznává Raška

První letošní zápas v Livesport Superlize má za sebou Zdeněk Raška. Člen brankářského tria tak zároveň zaznamenal i první start za Hattrick Brno, když se postavil tradičnímu klubu z Chodova. Pražané ale byli o něco lepší než svěřenci Marka Fialy.

Gólmanská premiéra! Nervozita trochu byla, přiznává Raška

Zdeňku, máš za sebou první duel za Hattrick. Jaké jsou dojmy?
Ze začátku jsem se soustředil hlavně na to, abych neudělal chybu. V první třetině jsem byl trošku nervózní, ale postupně to opadlo. Povedl se mi nějaký zákrok, takže pak se již chytalo dobře. U míčku byl většinou Chodov, nicméně myslím si, že jsme dobře bránili. Nakonec nám tam však některé střely proletěly, což bylo rozhodující.

Jak jsi vnímal před úvodním hvizdem, že jdeš zrovna na takového soupeře?
Nervozita byla, přece jen toho v superlize tolik odchytáno nemám. Navíc jsem za Hattrick ještě nenastoupil a hned to bylo na Chodově (smích). Postupem času ovšem nervozita ustupovala, dostal jsem se do tempa a chytalo se mi dobře.

Co říkáš na výkon mužstva? Chodov byl v utkání asi k poražení
Souhlasím. Čekal jsem, že budu mít i více práce. Chodov nás o tolik nepřehrával a chybělo jen kvalitnější zakončení, protože šance na góly byly.

Jelikož šlo o tvoji premiéru, pomáhali ti spoluhráči při přípravě na zápas či v samotné hře?
Určitě ano, podporovali mě a cítil jsem se dobře. Pro člověka je strašně moc důležité, když ví, že má oporu v ostatních hráčích. Přestože jsem pořád nový a možná nemám ještě tolik vybudovanou důvěru jako gólman. Bylo to rozhodně fajn.

V duelu jsi čelil několika těžkým situacím. Je něco, co si říkáš, že bys teď udělal jinak?
Z hlavy mě napadá asi čtvrtý a sedmý gól. Domnívám se, že obě ty střely se daly chytat. Zpětně bych obě situace asi řešil lépe.

Hattrick má za sebou šest kol s jediným bodem na kontě, Jak vnímáš atmosféru v týmu?
Atmosféra je i přes výsledky dobrá. Pracujeme na sobě zápas od zápasu a stále se zlepšujeme. Věřím, že s rostoucími výkony začnou přicházet i body do tabulky.

Do klubu jsi přišel po bok brankářů Ondřeje Kolajty a Filipa Létala. Jak funguje vaše spolupráce?
Všichni jsme mladí kluci, takže to je super. Rozumíme si, na tréninku se podporujeme a snažíme se společně posouvat. Mám to tak rád, protože když funguje mezi gólmany dobrý kolektiv, můžeme se hecovat na pozitivní notě místo té negativní.

ROZHOVOR: KRYŠTOF SEVERA