Napsal 29. září 2021 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje: dívčí posily mladších žáků i pokračování dorostu

Další sérii zápasů mají za sebou mladé naděje Hattricku. Vítězili například dorostenci, k vidění byl ale i příběh v kategorii mladších žáků. Do jejich sestavy se vešly dvě dívky, jež nepředváděly vůbec špatnou hru a zvykly si na rychlejší florbal mezi kluky.

Mladé naděje: dívčí posily mladších žáků i pokračování dorostu

Mladší žáci / žákyně

Doplnění nominace? Tak vezmeme pár holek! Toto rozhodnutí udělali o víkendu mladší žáci B, kteří hráli turnaj na CESA VUT. Do sestavy proto přibyly Nikola Stejskalová s Barborou Loučkovou, jež se v kolektivu vůbec neztratily a byly přínosem.

„Holkám pár střídání trvalo, než si zvykly na rychlejší florbal. Ve druhém zápase se ale prosadily i gólově a v tom posledním hrály důležitou roli při našem obratu z 1:4 na 5:4,“ chválil výkony dívek trenér Šimon Král. A věří, že to nebylo naposledy, co se holky do hry s kluky zapojily.

„Výkon i nasazení se mi líbily. Doufám, že si pro nás Monika (Chromá, pozn. aut.) schovává ještě nějaká další překvapení,“ dodal Král na adresu svojí trenérské kolegyně, která holky do hry doporučila.

Víkendový turnaj má za sebou také družstvo mladších žáků A, které v něm nastoupilo proti buldočím týmům Orange a Black. Navíc nechyběl ani vzájemný souboj s hodonínskou ZŠ Očkovská. Výběr elévů, jenž hrává právě o kategorii výše, potom narazil na Aligators, Gullivers B a Hronets.

Svůj premiérový ligový turnaj odehrál i čistě dívčí celek mladších žákyň. Na hřišti se utkaly s Bulldogs, Znojmem, Židenicemi a Gullivers. A duely dopadly skvělou bilancí v podobě jedné remízy a tří výher. Mladší žákyně sice měly hodně hráček nemocných, ale na hřišti nechaly všechno. Včetně elévek, jež doplnily turnajovou soupisku.

Dorostenci

První dvě výhry v novém ročníku zaznamenali dorostenci A. Na turnaji porazili Bulldogs výsledkem 5:2, k čemuž přidal také úspěch 12:1 nad Olomoucí. Hned u poloviny všech branek Hattricku byl Michal Horák s bilancí čtyř tref a dvou asistencí.

Dvě porážky naopak utržili dorostenci v úvodním dvojkole sezóny druhé ligy. Troopers přestříleli Hattrick 12:1, načež Gullivers B slavili vítězství 6:3. Dorostenci B proto zatím figurují ve spodní půlce soutěže.

Junioři B

Další dvě utkání druhé ligy má za sebou rezerva juniorky Hattricku. Tentokrát ji ale body těsně utekly, když nestačila na Aligators U18 ani FRC Mikulov. Aligátoři získali všechny body díky obratu z 4:5 na 6:5 během jedné minuty a Brňané už nestihli odpovědět. Individuálně se však vedlo Martinu Kříži, jenž dal hned čtyři branky Hattricku.

Zápas s Mikulovem skončil 3:6 z pohledu Brna, když soupeř otočil čtyřmi trefami za sebou. Po čtyřech duelech tak jsou junioři B na předposlední dvanácté příčce tabulky. Na spodku tabulky zatím figuruje Vsetín se ztrátou dvou bodů.

Focení mládeže a Hattrick Life

Na našem Flickru už jsou k dispozici fotografie z klubové focení mládeže, které proběhlo během utkání A-týmu v rámci Livesport Superligy. Stáhnout si je můžete ZDE.

Zároveň připomínáme všem rodičům, trenérům, ale třeba i samotným hráčům a hráčkám možnost využít naši platformu HATTRICK LIFE. V rámci ní můžete sdílet fotky, videa a další obsah (nejen) z mládežnických turnajů a ukázat nám, jak žijete pohromadě s Hattrickem. Své příspěvky posílejte na e-mail mima@hattrick-brno.cz a objeví se jak na Hattrick Life, tak třeba i zde ve webovém souhrnu či na sociálních sítích. Děkujeme!