Napsal 17. září 2021 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Loučení Ondráčka i zápas se Sokoly. Hattrick čeká dvojkolo

Nezdar z prvního kola Livesport Superligy? Nevadí! Florbalisté Hattricku totiž vstupují do víkendového dvojkola, kde narazí na Pardubice a doma vyzvou Bohemians. Zároveň půjde o rozlučku Luďka Ondráčka s aktivní kariérou.

Loučení Ondráčka i zápas se Sokoly. Hattrick čeká dvojkolo

Začátek soutěže si Brňané asi představovali jinak. S odvěkým rivalem Black Angels to nevyšlo a Pražané si z jihomoravské metropole odvezli všechny body. Porážku 1:5 korigoval jedinou trefou kapitán Marek Fuchs, a tak Hattrick zůstal bez bodů ve spodní půlce tabulky. Situaci ale může napravit právě teď, kdy ho čekají další zápasy soutěže.

Do Pardubic jede Hattrick v sobotu 18. září. A pokud potvrdí trend z minulých let, měl by na východě Čech bodovat. V historicky první superligové sezóně uspěli Brňané na hřišti Sokolů 7:6 po prodloužení, v předchozím ročníku pak brali aspoň bod. Dobré vzpomínky na Pardubice mají svěřenci Marka Fialy také z domácího prostředí, kde s nimi od postupu do nejvyšší soutěže drží stoprocentní bilanci.

„Pardubice jsou určitě silné v rychlém přechodu do útoku. Mají dobrého gólmana, o něhož se mohou opřít a který se nebojí házet dlouhé balóny. Na ty si musíme dávat pozor,“ upozornil brankář Ondřej Kolajta na Martina Haleše mezi tyčemi soupeře. Juniorský mistr světa z roku 2019 patřil v uplynulé sezóně mezi nejvytěžovanější gólmany superligy – s téměř 1 300 minutami obsadil šesté místo.

ZÍSKEJTE VSTUPENKY NA UTKÁNÍ

Horší historickou bilanci má Hattrick s Bohemians, které přivítá v Maloměřicích v neděli 19. září. Klokani odstartovali základní část úspěchem 10:6 nad Českou Lípou a věří, že v aktuálním dvojkole potrápí Vítkovice a zabojují o vítězství právě v Brně. Superligová premiéra na domácí půdě Hattricku před dvěma lety však dopadla skvěle pro Hattrick – a to díky otočce z 1:4 na 5:4 a zisku dvou bodů.

„Bohemka je technicky výborně vybavená, mají skvělé přesilovky a spoustu mladých i dravých hráčů. Proto předpokládám, že v neděli na Majlontu diváci uvidí atraktivní florbal v podání obou celků,“ vyzdvihoval Kolajta. Tahákem v pražské sestavě jsou například čerství mistři světa z juniorského šampionátu v Brně jako Filip Forman nebo Jan Malič.

ZÍSKEJTE VSTUPENKY NA UTKÁNÍ

Nedělní souboj navíc bude mít speciální nádech. S kariérou se oficiálně rozloučí Luděk Ondráček, jenž uzavřel působení v Livesport Superlize po patnácti letech na elitní úrovni. Získejte své místo i vy, abyste od 17.00 mohli být u historického okamžiku nejen pro brněnský klub, ale i celý český florbal. Vstupenky najdete ZDE.

Jak Hattrick zvládne první dvojkolo nabitého ročníku? Sledujte počínání Brňanů v sobotu od 19 hodin proti Pardubicím a přijďte v neděli do Maloměřic v 17.00 podpořit proti Bohemians. Facebookovou událost přinášíme ZDE.

Livesport Superliga

2. / 3. kolo

Sokoli Pardubice – FBŠ Hummel Hattrick Brno18. září | 19.00ONLINEVIDEO
FBŠ Hummel Hattrick Brno – FbŠ Bohemians19. září | 17.00ONLINEVIDEO