Napsal 15. listopad 2018 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 10.–11. listopadu 2018

Další ligové zápasy jsou za námi. Jak si tentokrát počínaly mládežnické týmy Hattricku, mezi něž se zařadili starší žáci, elévové a Výběr přípravky?

Mladé naděje Hattricku: 10.–11. listopadu 2018

Starší žáci A

Dobrý příklad toho, jak se má přistupovat k zápasům, ukázali starší žáci proti Troopers. „Většinu času jsme hráli my. Měli jsme spoustu šancí, které se nám ale nedařilo proměňovat,“ řekl trenér Michal Havelka. Soupeř se však také nebál být aktivní dopředu a v prvním dějství dával góly.

„Podstatná byla skutečnost, že jsme to brali v klidu a hráli pořád stejně. A střetnutí jsme tak nakonec i zvládli,“ vystihl Havelka klíčový fakt. Podle něj protivník nemohl po fyzické stránce vydržet tempo až do samého konce. „Duel přinesl líbivý výkon ze strany obou týmů. Jednalo se o souboj jednoduché florbalovosti bez prvků systémové hry,“ poukázal kouč Hattricku. Toho zároveň těší, že se při ostrém utkání projevuje to, co hráči cvičí na trénincích.

Druhý souboj absolvovali starší žáci proti Židenicím. A právě v tomto zápase se o florbalovosti příliš mluvit nedalo. „Bylo to dobývání pevnosti. Kvůli tomu, že jsme v části utkání přistoupili na hru soupeře a nedařilo se nám překonat jeho rozestavení, jsme neměli možnost chodit do nebezpečných akcí,“ popsal potíže Havelka.

Hattricku chyběla kombinační hra, jež by překonala formaci Židenic. I když se FBŠ později zlepšilo a lépe konkurovalo svému rivalovi, skóre už neupravilo. Židenicím naopak zvyšovaly manko pomocí brejků. „Je to pro nás poučení nejen do dalších duelů. Celkové hodnocení je ale opět pozitivní, protože si přenášíme spoustu věcí z tréninku i do utkání,“

Starší žáci B

Družstvo nastoupilo do dvojutkání se snahou o aktivní pojetí hry. V prvním střetnutí se Znojmem ovšem měl Hattrick problémy ve finální fázi. „Mnoho situací jsme rozehráli dobře, jenže jsme dělali hodně ztrát po osobních chybách na útočné polovině,“ viděl potíž Havelka. Druhý zápas proti Bulldogs rozhodla fyzická vybavenost, kterou měl jednoznačně na svojí straně soupeř.

„Co se týče herního projevu, nikoliv výsledku, můžeme být maximálně spokojení. Neustále jsme chtěli hrát a kluci až do konce pracovali v plném nasazení,“ pokračoval Havelka. Členové týmu se nebáli tvořit hru a vnímali, co se kolem nich děje i jak hrají oni sami. „Ve druhé půli bylo dokonce několik pasáží, kdy jsme soupeře přehrávali. Skóre 14:4 ve prospěch Bulldogs je dáno naší snahou dopředu, jíž ale ovlivnily naše neproměněné šance a úspěšné brejky soupeře,“ vysledoval kouč.

Havelka vnímá turnaj po všech stránkách pozitivně. „Nejvíce vyzdvihuji, že jsme se snažili být až do konce aktivní. To vyžadovalo oprostit se od výsledků a řešit jen vlastní hru. Vazba na skóre znamená v rozvoji hráčů znamená akorát obavu z chyby a způsobuje strach hrát naplno,“ myslí si trenér.

Elévové A

Celek elévů se o víkendu představil na dalším ligovém turnaji. Mladí zástupci Hattricku nastoupili pod vedením trenérů Lukáše Jalového a Matěje Hronka. Právě druhý jmenovaný se ujal hodnocení akce: „Myslím si, že celý turnaj kluci zvládli s klidem a poctivou hrou. Všechny zápasy se nám povedlo vyhrát, což je nejlepší možný scénář. Klukům bych chtěl poděkovat za odvedeny výkon.“

Elévové B

Nedělní turnaj přinesl klubové derby s hlavním týmem Hattricku. „Obě družstva se snažila a zápas rozhodně nevypustila. V prvních minutách byl stav velmi vyrovnaný, nakonec ale Akademie prokázala svoji kvalitu a nasázela nám góly,“ komentoval trenér elévů B Pavel Kocourek.

V následujících duelech, ať už šlo o souboje s Gullivers nebo s dívkami Bulldogs, podali všichni hráči slušné výkony. „Na hřišti lze vidět postupné zlepšení. Stále se však trápíme s vnímáním změny situace, když ztratíme míček. Chybí nám i jistá koncentrace na lavičce, mnohdy se zabýváme banálními věcmi nesouvisející se zápasem,“ sdělil svůj pohled Kocourek. Takový stav pak vyvolá nesoustředěnost během střídání a zmatky při vstupu do hry.

„Celkově hodnotím turnaj kladně. Samozřejmě je potřeba na sobě dále pracovat, poctivě docházet na tréninky a makat na sto procent,“ shrnul trenér klíčové poznatky.

Výběr přípravky

Tým Výběru přípravky doznal hráčských změn. „Kádr byl obměněn oproti předchozím turnajům ve starší kategorii. A nováčci si nevedli vůbec špatně,“ uvedla z role trenérky Sabina Grycová. První dva zápasy turnaje považovala za ty povedenější. „Nebáli jsme se soubojů, hráli jsme s hlavou nahoře a jednou jsme soupeře i přestříleli a zvítězili,“ vyjmenovala Grycová.

Také ve zbývajících dvou utkáních Hattrick bojoval, jenže už nebyl tolik důrazný v obraně. „Nedostupovali jsme protivníka včas a vše nám trvalo o něco déle. Oproti minulým střetnutím však byla znát snaha a zaujetí pro hru,“ řekla trenérka družstva.

Foto: Florbal Židenice