Napsal 10. září 2021 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Superliga začíná ve velkém stylu! Do Brna míří Black Angels

Velkým utkáním začíná nový ročník nejvyšší soutěže. Florbalisté Hattricku startují doma proti Black Angels, se kterými mají za sebou řadu legendárních soubojů.

Superliga začíná ve velkém stylu! Do Brna míří Black Angels

FBŠ Hummel Hattrick Brno – BLACK ANGELS
(sobota 11. září, 17.00, SH Maloměřice)

Oba týmy prošly letním obdobím s několika změnami. Ty jsou znatelné hlavně na straně Hattricku, kde skončily důležité opory do útoku Martin Nagy a Luděk Ondráček. Zároveň se proměnila i podoba brněnského brankoviště, kde nepokračuje tahoun Filip Kuhn. Podařilo se však přivést ofenzivní posily Lukáše Lhota z Liberce a blanenského Lukáše Kučeru. Nechybí ani novicové z družstva juniorů.

Na straně Black Angels je zřejmě největší změnou konec kapitána Jana Hněvkovského. Pražané ale mají i nadále velmi silný kádr, který v uplynulé sezóně postoupil poprvé v historii do superligového play-off. Na soupisce andělů nechybí ani čerství mistři světa z juniorského šampionátu Tomáš Hanák nebo Matouš Burian.

ZÍSKEJTE VSTUPENKY NA UTKÁNÍ

Historicky měly bitvy Hattricku s Black Angels vždy výrazný náboj. Celková bilance ale zůstává na straně Blacků, kteří většinu vzájemných duelů dovedli k vítězství. Brňané naposledy zdolali dlouholetého rivala v prosinci 2019, kdy ho před televizními kamerami rozstříleli 7:3. Od té doby se ovšem táhne série tří porážek za sebou.

Svěřenci kouče Tomáše Janečka se s Hattrickem potkávají už od dob první ligy. Vrcholem této éry bylo finále 2018/19, z něhož vyšlí lépe právě Black Angels a zajistili si přímý postup do Livesport Superligy. Ani Hattricku však nejvyšší soutěž nakonec neutekla, když si ji zajistili památnou baráží s městským soupeřem Bulldogs.

Jak vypadal předchozí společný souboj? Hattrick v něm doma vedl už 3:1, což byl i výsledek po první třetině. Od prostředního dějství se ale výsledek začal blížit představám Black Angels, kteří slavili celkovou výhru 5:3. Za Brno stříleli přesně René Slezák a dvakrát Luděk Ondráček.

ZÍSKEJTE VSTUPENKY NA UTKÁNÍ

„Na Black Angels bude platit protiútoky a efektivnost v zakončení,“ podotkl kapitán Hattricku Marek Fuchs. Ten se s pražským týmem potkává pravidelně – od ročníku 2016/17 proti němu absolvoval už dvanáct utkání. Naposledy se proti němu trefil ve třetím finále první ligy, kdy Black Angels urvali V Maloměřicích postupové vítězství 5:4 po prodloužení.

Jak dopadne dlouho očekávaná bitva tentokrát? Přijďte podpořit Hattrick i vy a sledujte po roce superligový florbal přímo z hlediště! Nezapomeňte si obstarat svoji vstupenku ZDE, můžete se také přidat na oficiální FACEBOOKOVOU UDÁLOST a sdílet ji mezi své přátele. K dispozici bude také DIGITÁLNÍ BULLETIN týkající se 1. kola Livesport Superligy.

ZÍSKEJTE VSTUPENKY NA UTKÁNÍ

Livesport Superliga
  1. kolo
FBŠ Hummel Hattrick Brno – BLACK ANGELS11. září | 17.00ONLINEVIDEO