Napsal 7. září 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Končí velká osobnost. Luďa si zaslouží obrovské uznání, hlásí vedení klubu

Kariéru uzavírá velká osobnost, která ovlivnila nejen celý brněnský florbal. S aktivním působením se loučí Luděk Ondráček, který byl vždy příkladem obětavého a poctivého hráče. Management klubu Ondráčkovi děkuje za skvělý přístup a odvedenou práci, díky níž se zapsal do historie Hattricku.

Končí velká osobnost. Luďa si zaslouží obrovské uznání, hlásí vedení klubu

„Luděk Ondráček je spojován s érou Hattricku, kdy se klubu začalo dařit po všech stránkách. Jde o dobu, kdy přicházeli kvalitní trenéři a dařilo se napříč všemi soutěžemi, včetně postupu do superligy,“ popisuje prezident Hattricku Dan Koubek. A vyzdvihuje, že právě Ondráček měl na vzestup klubu zásadní vliv. „Jeho jméno bude už navždy spojeno s tím, že jsme nejvyšší soutěž vybojovali. On je pod tímto úspěchem nesmazatelně podepsaný,“ oceňuje Koubek.

Ondráček působil v Hattricku od roku 2018. O rok později se s týmem už připravoval na premiérový ročník klubu v Livesport Superlize. „Je velká škoda, že nezažil kompletní sezónu v superlize, protože obě skončily předčasně. Nepovedl se ani postup do play-off, na druhou stranu ale odvedl neuvěřitelný kus práce,“ podotýká Koubek.

Legenda klubu zároveň může být i nadále příkladem. „A to nejen z pohledu, že skvěle hrál florbal a je dobrý člověk. Jeho přístup totiž může být cestou a vzorem pro každého mladého hráče. Jak se soustředil na zápas, jak se připravoval a na hřišti vždy odevzdal maximum. Dokázal si v životě udělat místo pro sport, proto vydržel u elitního florbalu tak dlouho,“ zmiňuje prezident Hattricku.

„Nezbývá nám než Luďkovi za všechno poděkovat. Za to, co pro nás udělal, a popřát mu hodně štěstí v nové etapě života, která pro něj bude ještě důležitější než ta sportovní,“ dodává Koubek.

Velkou poklonu vysekl Ondráčkovi také trenér Marek Fiala. „Z našeho týmu odešla osobnost a legenda nejen brněnského florbalu. Chytrý a přemýšlivý hráč s obrovským čichem na góly. A co je nejdůležitější – s konstantně vysokou výkonností,“ shrnuje kouč Brňanů. V rozhodujících momentech na hřišti jednoznačně nenahraditelný hráč.

„Za to, co odvedl pro brněnský florbal, si zaslouží největší uznání a pohodovou sportovní penzi,“ doplňuje Fiala. I pro něj byla velká zkušenost mít takového člověka v týmu. „Pro mladší kluky obrovská škola. Přeji Luďovi jen to nejlepší a věřím, že se naše cesty budou protínat i nadále,“ uzavírá trenér.