Napsal 30. srpen 2021 Tadeáš Mima v rubrice Reportáže

Hattrick prohrál v Pardubicích, postup v poháru mu utekl

Další fáze Poháru Českého florbalu se obejde bez Hattricku. Kvůli sobotní porážce v Pardubicích se dostali svěřenci Marka Fialy pod tlak, čehož využil o den později Start98 proti Jaroměři. Právě Pražané jsou těmi, kdo pokračuje na úkor Brňanů.

Hattrick prohrál v Pardubicích, postup v poháru mu utekl

SOKOLI Pardubice – FBŠ Hattrick Brno 4:3p (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Důvěru mezi tyčemi dostali jako v prvním duelu doma se Startem Filip Létal. Zahajovací lajna následně dostala podobu Tomáš Brom se Šimonem Hronkem, jíž doplnilo trio Marek Fuchs, Lukáš Jalový a Jiří Juhaňák. Hráčská variace ale Hattricku nepřinesla kýžený úspěch.

Hattrick na závěr vrcholové skupiny podlehl Sokolům 3:4 po prodloužení. Celkově tak nasbíral za tři zápasy čtyři body, což nestačilo na lepší umístění než na třetí pozici. Z čela skupiny postupuje Start, který stvrdil setrvání v soutěži jasnou výhrou 7:3 nad druhou Jaroměří. Pro Pardubice potom byly dva body získané od Hattricku prvními a zároveň posledními v letošním poháru.

K úspěchu v Pardubicích měli ve druhé třetině dlouho blíže Brňané. Výhodnější pozici si zajistili obratem z 0:1 na 2:1, který ukázali Marek Fuchs s Matějem Hronkem. Následoval však i obrat ve prospěch domácích florbalistů, jehož korekci na 3:3 prováděl Matěj Kostka. Prodloužení nicméně trvalo necelé dvě minuty, než David Žáček definitivně rozhodl.

Když se nezapočítá třígólový Teichman z Pardubic, poměrně se dařilo Matěji Hronkovi s bilancí 1+1. Chyběli ovšem další z hostů, kteří by se střelecky chytili a pomohli by týmu k potřebnému výsledku. V tu chvíli stačilo Startu jakýmkoliv způsobem vyhrát, aby pro něj vrcholová skupina nebyla konečná. O to více může Hattrick teď mrzet, že Žáček obstál v situace jeden na jednoho a rozhodl duel.

Ve statistikách se potvrdil trend, který Hattrick musel řešit již v uplynulém ročníku Livesport Superligy – a to, že z Pardubic opět nejede domů s vítězstvím. Už tehdy tam padl 5:6 po prodloužení a nepotvrdil skóre ze sezóny 2019/20, kdy Brno přetlačilo rivala na jeho hřišti 7:6 po prodloužení.

Dalším nejbližším utkáním bude přípravný souboj doma s Otrokovicemi. Hráči i trenéři ovšem již pomalu vyhlíží termín 11. září 2021, kdy začnou superligu doma proti rivalovi z Black Angels. Důležité proto bude, aby se mužstvo co nejpoctivěji nachystalo na tuto bitvu.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 16. Teichman (Nezval), 38. Teichman (Velc), 46. Teichman (Savický), 62. Žáček – 17. Fuchs (Hronek Š.), 22. Hronek M., 50. Kostka (Hronek M.). Střely: 30–29. Vyloučení: 1–1. Využití: 1–0.

Sestavy

PardubiceHattrick
Haleš (Aubus) – Petr, Kohoutek, Kučera, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Rusin, Smola, Žáček, Černý, NezvalLétal (Kolajta) – Brom, Jalový, Kostka, Lhota, Kůra M., Musil, Procházka, Fuchs, Juhaňák, Dvořák, Hronek Š., Vlach, Bednář, Hronek M., Kůra J.