Napsal 27. srpen 2021 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Ostrá premiéra pro ženy Hattricku, míří na pohár

Florbalistky Hattricku čekají první zápasy nového ročníku. O víkendu se představí ve sportovní hale Červená Voda, kde odehrají úvodní kolo poháru. V něm narazí i na extraligového soupeře.

Ostrá premiéra pro ženy Hattricku, míří na pohár

Brňanky nastoupí během soboty a neděle dohromady ke čtyřem duelům, každý den ke dvěma. Postupně tak narazí na Torpedo Havířov, Třinec, Jablonné nad Orlicí a program završí proti FBS Olomouc. Do druhého kola, které už bude mít play-off formát, postoupí čtyři nejlepší týmy skupiny.

„Pro hráčky to bude premiéra. Zároveň testujeme ty, které mají menší herní zkušenosti. Patrně nás soupeři prověří hodně v obraně,“ předpokládá trenérka Petra Prouzová. Podle jejích slov panovalo na soustředění před herní akcí dobrá nálada. Proto doufá, že si ji florbalistky přenesou také na hřiště.

Cílem bude vyzkoušet některé taktické věci. „Chceme zapracovat na rozehrávce, i když očekáváme, že to proti výrazně zkušenějším soupeřům bude složité. Obzvláště když hráčky se zkušenostmi z extraligy ani první ligy nebereme,“ vysvětluje Prouzová. Nejen ona přemítá, jak první velká akce družstva dopadne. „U někoho je to možná i trochu obava, ale osobně to beru jako zkušenost, jež nás nasměruje dál,“ říká.

„Soustředíme se na obranu a uvidíme, jak se nám bude proti kvalitativně lepším soupeřům dařit rozehrávka,“ doplňuje Prouzová. Holky Hattricku pod jejím vedením absolvují první utkání poháru už v sobotu 28. srpna od 16 hodin.

Pohár Českého florbalu
Sobota 28. srpna16.00FBŠ Hattrick Brno - Torpedo Havířov
Sobota 28. srpna19.00FBC Intevo Třinec - FBŠ Hattrick Brno
Neděle 28. srpna10.30TJ Jablonné nad Orlicí - FBŠ Hattrick Brno
Neděle 28. srpna13.30FBŠ Hattrick Brno - FBS Olomouc