Napsal 13. listopad 2018 Tadeáš Mima v rubrice Reportáže

Veteráni postoupili na Prague Masters až do finále!

Skvělá série výkonů v podánu Hattricku Brno. Mužstvo veteránů se zúčastnilo tradičního turnaje Prague Masters, kde se v kategorii M40+ probojovalo až do finále. V něm sice nestačilo na finské SBS Kings, ale i stříbro znamená obrovský úspěch.

Veteráni postoupili na Prague Masters až do finále!

Hattrick zahájil cestu turnajem v základní skupině po boku Sparty 300, Gothenburgu Veterans a Fet 1L Veterans. Brňané prokázali vynikající formu a všechna utkání vyhráli. A to navíc s impozantním skóre 34:0 (výsledky 14:0, 11:0, 9:0). Samozřejmostí tak byl jednoznačný postup do play-off z prvního místa tabulky.

Hned v úvodním kole vyřazovací části pak přišel velmi náročný zápas. S lotyšským týmem EKSKURZEME hrál Hattrick po normální době 3:3. A to mohl litovat, že ztratili nadějný náskok 3:1. Proto následovaly samostatné nájezdy, v nichž rozhodl o brněnském postupu Ladislav Dufek. Navazující osmifinále mělo Brno naopak od začátku pod kontrolou a Sveivu rozdrtilo 9:0.

Bez inkasovaného gólu prošli zástupci FBŠ i přes čtvrtfinále a semifinále. V těchto fázích Prague Masters skončily na Hattricku švédské celky FBC Aarland (5:0) a Enebybergs IF II. (2:0). Rázem stála před brněnským týmem největší výzva – finále turnaje proti finskému SBS Kings Old Farts.

Závěrečný duel celé akce vyšel lépe seveřanům. Ti se v prvním poločase ujali vedení 2:0 a příznivé skóre udrželi i v další části zápasu. Nepomohlo ani snížení Dufka na 1:2. Konečný stav byl 3:1 pro Old Farts, a tak Hattrick převzal stříbrné medaile. Druhé místo je však velmi cenné a představuje skvělou vizitku klubu.

Právě Dufek se stal nejproduktivnějším hráčem celého turnaje s 11 góly a 9 asistencemi. Dalšími v pořadí byli sedmý Pavel Koblasa (4+9), Josef Křeček (7+5) nebo Martin Bolf (5+6).

Hattrick válí i ve veteránské lize

Kvalitní výsledky sbírá brněnské mužstvo také v oficiální soutěži Českého florbalu. Aktuálně totiž vede skupinu 6 v rámci Ligy veteránů. Kromě jediné remízy s druhým Holešovem zatím Hattrick nezaváhal a s 16 body mu o skóre patří první místo tabulky.

O celkové vítězství v soutěži budou Brňané dále usilovat 25. listopadu, kdy se utkají se zbývajícími účastníky ligy. Kromě Holešova půjde o družstva PSYCHO ZŠ Horní a FbC Aligators.