Napsal 26. července 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Šiška o přípravě Hattricku: Přístup hráčů je ukázkový

Cíl do nové sezóny mají Brňané jasný: zlepšit bilanci z minulých let a potvrdit ambice. Aby se jim to podařilo, makají právě teď na letní přípravě a nabírají síly před soutěžními zápasy. Postřehy přímo z týmu přináší kondiční kouč a asistent Simon Šiška.

Šiška o přípravě Hattricku: Přístup hráčů je ukázkový

Trenér uznal, že proti předchozím sezónám Hattrick trochu bojuje s docházkou. A to z různých důvodů. „Nejedná se však o nic hrozného a věřím, že už to bude jenom lepší. Přístup kluků je však v trénincích ukázkový, za což si každého z nich vážím,“ vyzdvihl Šiška.

Příprava už je v pokročilé fázi, a odpovídá tomu i nejbližší program mužstva. „Následující volnější týden je poslední z první části předsezónní přípravy, která se skládala hlavně z tréninků v posilovně a na ovále. Potom se již přesuneme primárně na hokejky,“ poodhalil klubový kondičák.

Letošní rozpis přípravy přitom měl pár novinek. „Vzhledem k tomu, že uplynulý ročník končil poměrně brzy, jsme formát upravili. Začali jsme dříve, ale vložili jsme do přípravy dva volnější týdny,“ vysvětlovat Šiška. Stejně tak nastaly úpravy po obsahové stránce.

„Více se věnujeme oblastem, v nichž jsme minulou sezónu zaostávali. Avšak jak jsme se přípravili a jestli jsme učinili dobrá rozhodnutí při plánování přípravy, nám ukáže až superliga,“ podotkl Šiška. První herní test ale přijde už o něco dříve – a to ve skupině Poháru Českého florbalu.

Před rokem se pohárová soutěž nedohrála, nicméně skupina zůstala totožná i pro letošek. Hattrick tak čeká domácí premiéra v neděli 15. srpna proti Startu98, po které následují výjezdy na východ Čech do Jaroměře a do Pardubic.

„Pohárové zápasy bereme jako přípravná utkání. Cílem je si zahrát, dostat se co nejvíce do tempa a přetavit do hry věci, na kterých pracujeme v trénincích,“ doplnil člen trenérského štábu.