Napsal 14. července 2021 Tadeáš Mima v rubrice Oznámení

Poznejte trenérské specialisty Hattricku!

Jako jediný superligový klub na jižní Moravě, který disponuje i ženskou složkou, se Hattrick opírá o široký realizační tým. K němu patří hlavně profesionální trenérský štáb se speciálními úkoly. Podívejte se, kdo kolektiv tvoří.

Poznejte trenérské specialisty Hattricku!

Trenérka gólmanek: Ludmila Pekárková

Pro brankáře a brankářky je důležité trénovat nejen společně s týmem, ale také individuálně. Nejen o to se stará v Hattricku Ludmila Pekárková, která má roli gólmanské trenérky v rámci ženské sekce klubu. „Chci, aby z toho měly děti radost a byly dobře připravené,“ říká Pekárková. Zájemkyním tak může nabídnout na míru určenou pomoc ke zlepšení výkonů a brankářských kvalit.

Trenéři Skills: Martin Czeczinkar, Petra Prouzová

Hattrick se rozhodl prohloubit práci s talentovanou mládeží v klubu založením projektu Skills. Jeho smyslem je vytvářet individuální podmínky pro nadstandardní hráče a hráčky, aby se mohli samostatně rozvíjet díky sérii cvičení osobních dovedností s florbalkou, šikovnosti a dalších faktorů. V rámci Skills působí trenéři Martin Czeczinkar a Petra Prouzová, což nabízí členům Hattricku další možnost se aktivně rozvíjet.

Kondiční trenér: Simon Šiška

Stejně jako florbalová příprava je důležitá i kondice. O ni se stará v klubu Simon Šiška, který zastává roli asistenta a kondičního kouče u A-týmu, ale obrátit se na něj může i kdokoliv další se zájmem o seberozvoj. Na kondici lze pracovat během celého ročníku a její kvalita má zásadní vliv na to, jak hráč obstojí v klíčových momentech proti soupeřům na hřišti.

Fyzioterapeut: Martina Bolfová

Významná je i fyzioterapie, jíž zajišťuje pod hlavičkou Hattricku Martina Bolfová. „Chci děti naučit a vysvětlit jim, že péče o tělo je potřeba a spadá do klasického tréninkového procesu,“ vyzdvihuje Bolfová. Zdůrazňuje, že kompenzace, strečink či posilování jsou standardními věcmi pro výkon mladého sportovce či sportovkyně. Právě proto Bolfová v klubu působí, aby si děti zodpovědní přístup ke svému tělu osvojily.

Výživová poradkyně: Tereza Ondrová

Specializaci stravování řeší osobnost, která je zároveň brankářkou A-týmu žen: Tereza Ondrová. „Vzhledem k náplni práce by mělo jít převážně o osobní konzultace a časem třeba přednášky a podobně,“ přibližuje. Klub si jejího angažmá v této pozici velice váží, protože nepochybuje, že jde o klíčovou věc florbalového rozvoje.