Napsal 30. června 2021 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Bronzové parády! Hattrick urval medaile na Open Game

Zdálo se to jako nekonečně dlouhá doba, ale florbal se vrátil zpět. Mládež Hattricku hrála v minulých dnech na domácím turnaji Brno Open Game, kde nechyběla ani v medailových bojích. Jak se našim kategoriím dařilo a kdo došel až na bednu?

Bronzové parády! Hattrick urval medaile na Open Game

Od juniorů až po přípravku nasadil Hattrick do turnaje třináctku družstev. V základní skupině oslnili hlavně dorostenci, kteří v konkurenci dalších soupeřů obsadili první místo. Také ostatní kategorie však statečně bojovaly, aby si do play-off zajistily co nejlepší pozice. Druhá příčka skupiny například patřila elévům U11 B s impozantním skóre 28:4.

Jak už to ovšem bývá, chleba se lámal ve vyřazovací fázi. V ní si chtěli dorostenci zajistit postup do finálového dne Open Game, nicméně ve čtvrtfinálové části je zastavila Storvreta B. Po bojovných výkonech skončili také elévové U11 B, když je z turnaje vyprovodil porážkou pozdější mistr Bivoj Litvínov. Poslední osmička byla konečnou zastávkou také pro starší žákyně proti Vítkovicím. S pavoukem se museli rozloučit i junioři nebo mladší žáci.

Ze všech kategorií si našly cestu do nedělního programu Open Game dva týmy. A oba si nakonec došly pro medaile. Přípravkáři na cestě k nim zdolali ve čtvrtfinále Bulldogs Brno G výsledkem 2:1, když se trefili Daniel Roznos a Mikuláš Gryc. V dalším kole sice nepřešli přes Black Angels 2012, nicméně podlehli jim jen těsně 0:3 a byli bronzoví.

Druhým celkem, jenž v neděli hájil barvy Hattricku, se staly mladší žákyně. Brňanky poměřily síly s FG Teamem, který hrál v dobré formě a poradil si s Hattrickem 9:0. Ani taková porážka ovšem nezastínila fakt, že mladší žákyně odcházely ze hřiště s bronzovými medailemi. Teprve nedávno založený tým tak zaznamenal už ze začátku své existence velký úspěch na významném turnaji.

Hattrick na Open Game dopadl díky všem kategoriím velmi pěkně! Všem družstvům patří velké poděkování za reprezentaci klubu a návrat do hry po mnoha měsících bez florbalu. Medaile potom pouze korunovaly velké nasazení a skvělé výkony. Pro přípravku dokonce šlo už o šestý cenný kov za sebou, což ukazuje senzační práci Hattricku v této věkové skupině.

Další turnajová výzva se rýsuje na polovinu července. Právě v období od 7. do 10. července vyrazí Hattrick do hlavního města, kde odehraje tradiční Prague Games.